Наступна пандемія може розпочатися у тропічних лісах Амазонії.
Про це попереджає бразильський еколог Девід Лапола, який вважає, що людське вторгнення у місця проживання тварин - ймовірна причина спалаху коронавірусу, а у Амазонії стрімко зростає загроза нової пандемії через необмежену вирубку лісів, передає AFP.
Так, 38-річний Лапола, який вивчає, як людська діяльність змінить майбутні екосистеми тропічних лісів, каже, що в Амазонії відбуваються ті ж процеси, що раніше спровокували спалах коронавірусу у китайській провінції Хубей.
«Амазонка - це величезний резервуар вірусів.
Нам краще не випробовувати свою удачу», - сказав він.
На його думку, подібні закономірності можна спостерігати з поширенням ВІЛ, лихоманкою Ебола і лихоманкою денге – «всіх вірусів, які виникли або поширюються у величезних масштабах через екологічний дисбаланс».
До теперішнього часу більшість таких спалахів було зосереджено у Південній Азії і Африці, часто пов'язаних з певними видами кажанів.
Але величезне біорізноманіття Амазонки може зробити регіон «найбільшим в світі пулом коронавірусів», сказав він, маючи на увазі коронавіруси в цілому, а не ті, що спричинили нинішню пандемію.
«Це ще одна причина не використовувати Амазонію нераціонально, як зараз..
В іншому випадку світ зіткнеться з новими спалахами – «дуже складним процесом, який важко передбачити», сказав він.
Зазначимо, раніше американський журнал Newsweek оприлюднив інформацію про те, що відбувалося з лабораторії Інституту вірусології в китайському місті Вухань.
У доповіді вказують, що справжня природа нового коронавіріусу, ймовірно, ніколи не буде встановлена.
Однак і автори доповіді, і всі вчені, категорично відкидають можливість навмисного створення і поширення SARS-CoV-2 як біологічної зброї.
Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео заявив про наявність значної кількості доказів того, що коронавірус почав поширюватися з лабораторії в китайському Вухані.
Іноземна розвідка підготувала доповідь щодо причетності Китаю до пандемії Covid-19.
На 15 сторінках досьє йдеться, що Китай навмисно приховував або знищив докази про спалах коронавірусу, зробивши «напад на міжнародну прозорість», який забрав десятки тисяч життів.
Американська газета б’є на сполох: китайці після епідемії знову почали їсти кажанів.