Буде таємна частина, – Кориневич про стратегію деокупації Криму
Буде таємна частина, – Кориневич про стратегію деокупації Криму

Буде таємна частина, – Кориневич про стратегію деокупації Криму

У команді президента Володимира Зеленського останнім часом часто говорять про план деокупації Криму. Наразі над ним працюють, але стратегію мають затвердити у 2020 році.

Представник президента України в АР Крим Антон Кориневич розповів в інтерв'ю Укрінформу, що зараз робоча група на базі Мінреінтеграції займається розробкою цієї стратегії.

Окрім того, відновлено процес із напрацювання цієї стратегії разом із співробітниками з Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та РНБО.

Як розробляють стратегію

Кориневич пояснив, що окремі напрацювання з цього приводу існують у різних органах та міністерствах.

МЗС пише проєкт своєї частини, у Мінреінтеграції є свій блок питань, у представництві президента – свій блок. І зараз треба все це звести воєдино,
– додав він.

За словами політика, частина стратегії деокупації Криму має бути відкритою і публічною. Втім велика частина буде закритою і таємною, особливо та, що стосується безпекових питань.

"Не хотів би нічого говорити з приводу часових рамок, але ми з колегами вважаємо, що було б добре мати цю стратегію деокупації вже нинішнього року", – додав він.

Як у Зеленського хочуть повернути Крим?Володимир Зеленський заявляв, що Україна не відступає від позиції повернення під свій контроль окупованих територій, у тому числі анексованого Криму.

Віце-прем'єр – міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков вважає, що потрібно створити міжнародний майданчик для переговорів з деокупації Криму. У нормадському форматі питання Криму не обговорюють.

МЗС України вже готує свою частину стратегії деокупації Криму. Наразі план існує лише у чорновому варіанті, але згодом його розширять та доповнять.

Анексія Криму Росією: хроніка подій

  • Лютий 2014: в Криму озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу та блокували дії українських військ.
  • Згодом президент РФ Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
  • 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий "референдум" про статус півострова. Росія включила Крим до свого складу.
  • Україна, ЄС та США не визнали результатів голосування.
  • Через анексію Криму провідні держави світу застосували до Росії економічні санкції.
  • У Кремлі категорично відмовляються обговорювати анексію Криму. Мовляв, "це питання закрите назавжи".
Теги по теме
Россия Владимир Зеленский Новости Украины Крым Кабмин Новости политики СНБО аннексия Крыма Украина – Россия Анастасия Зазуляк
Источник материала
loader
loader