Розслідування катастрофи літака МАУ в Тегерані майже завершено - МЗС Ірану
Розслідування катастрофи літака МАУ в Тегерані майже завершено - МЗС Ірану

Розслідування катастрофи літака МАУ в Тегерані майже завершено - МЗС Ірану

Іранський дипломат заявив, що "чорні скриньки" збитого Боїнга "не містять важливої інформації".
REUTERS
REUTERS

Про це заявив у суботу державним ЗМІ заступник міністра закордонних справ з міжнародним і правових питань Мохсен Бахарванд, передає dt.ua із посиланням на alarabiya.net.

"Розслідування майже завершено, і немає ніякої двозначності, ми знаємо, що сталося", - сказав Бахарванд.

Він додав, що Тегеран не вважає, що чорні скриньки літака містять яку-небудь "важливу інформацію.

Бахарванд заявив, що аналіз "чорних скриньок" літака, які Ірану ще належить передати, є єдиним, що залишився, етапом розслідування, додавши: "Ми не вважаємо, що чорні ящики містять яку-небудь важливу інформацію, яка буде корисна для нашого розслідування".

За словами Бахарванда, Іран повинен переконатися, що чорні ящики не будуть "експлуатуватися", перш ніж передати їх третій стороні.

"Іран може дати "чорні ящики" компаніям, здатним читати їх за контрактом", - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, 8 січня в Ірані розбився літак "Міжнародних авіаліній України", що виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, в тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії.

Через три дні президент Ірану офіційно визнав, що український лайнер був збитий "в результаті ненавмисної людської помилки" і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.

3 лютого директор з розслідування нещасних випадків в іранській Організації цивільної авіації Хасан Резайфар заявив, що Іран більше не ділитиметься з Україною доказами у справі щодо збиття літака МАУ через те, що дані розслідування "злили" українським ЗМІ.

Країни-учасниці Міжнародної групи з координації допомоги жертвам катастрофи літака МАУ заявили, що вимагають від Ірану негайно передати групі "чорні скриньки" зі збитого лайнера.

14 лютого міністр закордонних справ Ірану заявив, що Іран не має наміру віддавати "чорні скриньки" зі збитого літака МАУ, але й не розшифровуватиме їхніх даних без участі зацікавлених сторін.

23 березня представники України та Ірану узгодили подальший алгоритм взаємодії з метою встановлення причин трагедії та притягнення винних до відповідальності за збиття літака "Міжнародних авіаліній України".

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Источник материала
loader
loader