Комітет виборців України (КВУ) проаналізував статистику виступів народних депутатів під час пленарних засідань Верховної Ради і прийшов до висновку, що лише 150 депутатів фракції "Слуга народу" мали слово з місця або з парламентської трибуни. Про це повідомила прес-служба КВУ.
Так, за даними Комітету, половина монобольшинства практично не виступає в парламенті. Так, за дев'ять місяців роботи Ради 150 "слуг народу" мали не більше трьох виступів.
"За дев'ять місяців 150 "слуг народу" мали не більше трьох виступів. При цьому 58 з них все ще не сказали ні слова. Зокрема, жодного разу не виступили М. Ананченко, А. Боблях, Ст. Бородін, С. Бунін, Ст. Вагнер, В. Васильєв, В. Васильківський, А. Хайду, М. Галушко, Д. Герман, А. Воробей, С. Гривко, А. Куницький та ін", - йдеться в повідомленні.
Ще 92 депутата монобольшинства виступали не більше трьох разів за весь час роботи. Серед них - нардепи, які раніше працювали в структурах "Студії Квартал 95". Зокрема:
- Руденко Ольга (менеджер з маркетингу ТОВ "Квартал 95") - 0 виступів;
- Кабанов Олександр (сценарист ТОВ "Квартал 95") - 1 виступ;
- Ткаченко Максим (керівник ТОВ "Квартал-Концерт") - 3 виступи;
- Хоменко Олена (директор з управління цифрових продуктів ТОВ "Квартал 95") - 3 виступи;
- Юрій Корявченков (актор "95 кварталу") - 1 виступ.
Серед "мовчазних" депутатів також і претендент у кандидати на посаду київського міського голови Тищенко Микола - 2 виступи.
Що стосується інших фракцій, то нульові показники виступів - у дев'ятьох депутатів фракції "Опозиційна платформа - За життя". Частина фракції ОПЗЖ виступили лише один раз: зокрема, Віктор Медведчук і Григорій Суркіс. Також не було виступів у шести позафракційних депутатів, четверо депутатів групи "Довіра", трьох депутатів групи "За майбутнє".
У фракціях "Європейська солідарність", "Голос", і "Батьківщина" немає депутатів, які не виступали в Раді.
"Аналіз виступів на пленарних засіданнях Верховної Ради показує, що половина депутатів монобольшинства фактично мовчить. Причин такої ситуації може бути дві. Перша - вроджена сором'язливість, що не властиво для професії політика. Друга - нездатність висловити свою думку, коли депутат не може сформувати свою позицію у складному процесі законотворчості і воліє відмовчування при розгляді важливих питань або повна відсутність власної думки", - прокоментував голова КВУ Олексій Кошель.