У Раді зробили перший крок до звільнення Смолія: рішення фінансового комітету
У Раді зробили перший крок до звільнення Смолія: рішення фінансового комітету

У Раді зробили перший крок до звільнення Смолія: рішення фінансового комітету

Питання про відставку голови НБУ Якова Смолія розглянули на засіданні Комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. Скликав комітет його голова Данило Гетманцев. Також до фінансового комітету з проханням розглянути кадрові питання звернувся спікер українського парламенту Дмитро Разумков. У підсумку парламентарі схвалили проєкт Постанови про звільнення Смолія.

Фінансовий комітет Ради розглянув відставку Смолія: що відомо

Засідання комітету розпочалося о 15:00 2 липня. Перед цим Разумков наголосив, що питання про відставку Смолія є конституційним повноваженням парламенту. Тому спікер попросив його негайно розглянути та подати в установленому порядку пропозиції для розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради. Про це пише Інтерфакс-Україна.

У підсумку фінансовий комітет схвалив проект Постанови Ради про звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ. На черзі – розгляд в сесійній залі. Про це повідомили у фракції "Голос". 

Раніше Гетманцев наголошував, якщо депутати на профільному комітеті не підтримають його відставку, то Смолію і далі доведеться очолювати Нацбанк.

Коли Рада розгляне відставку Смолія

Перед засіданням Ради 2 листопада Гетманцев припустив, щ що Верховна Рада голосуватиме за відставку Смолія 3 липня. Про це він сказав у коментарі журналістам, пишуть "Українські новини".

Завтра, можливо. Якщо є така можливість, то буде завтра. Але я не був би впевненим на 100%... Я впевнений, що голоси є – з огляду на те, як пана Смолія критикує опозиція, то голоси є,
– зауважив парламентар.

Гетманцев підкреслив, що хотів би почути від Смолія його позицію і де він побачив "політичний тиск".

Коротко про відставку Смолія з посади голови НБУ 

  • Очільник НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку за власним бажанням 2 липня, заявивши про систематичний політичний тиск. У Нацбанку рішення прийняли з повагою.
  • Раніше Смолій заявляв про те, що має намір залишатися на посаді голови до кінця своєї каденції – 2025 року.
  • В Офісі Президента заявили, що правління НБУ продовжуватиме свою діяльність на засадах незалежності та професійності.
  • Якщо відставку затвердять, то обов'язки глави Нацбанку виконуватиме його перша заступниця – Катерина Рожкова.
  • Одним з головних кандидатів на посаду очільника НБУ називають Кирила Шевченка, він голова правління "Укргазбанку". Серед інших кандидатів Володимир Лавренчук та Тимофій Милованов.
Теги по теме
Новости Украины Верховная Рада Новости политики Нацбанк Андрей Шляхтин
Источник материала
loader
loader