Колишній глава Національного банку України Яків Смолій розповів про деталі своєї відставки. Перед тим, як написати заяву про звільнення, він зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, який схвально відреагував на рішення Смолія.
Про це ексочільник НБУ розповів в інтерв'ю виданню LB.ua.
30 червня, після засідання Національної ради реформ у Смолія була зустріч з президентом. "Під час цієї розмови я зрозумів, що маю запитати в президента, чи повинен звільнитись. Він відповів "так", - поділився він.
Смолій додав, що розмова з Зеленським була спокійною та виваженою, зазначивши: "Ми ж всі дорослі люди. Просто я зрозумів, що повинен піти. І про це в нього запитав".
Разом з президентом ексглава НБУ узгодив дату свого звільнення. "Я запитав: "Коли ви хочете це зробити? На цій сесії ВР чи восени?" Президент сказав, що на цій", - сказав він. Смолій подав заяву про відставку 1 липня, "аби не було великого розриву між звільненням і призначенням нового очільника НБУ".
"Зрозумійте правильно, не було зі сторони президента такого, щоб він сказав: пиши заяву, йди, ти мені набрид. Я з контексту зрозумів, що маю звільнитися", - додав Яків Смолій.
Нагадамо:
- 1 липня голова правління Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення та передав її на розгляд президенту України. Він заявив, що вирішив залишити посаду через "систематичний політичний тиск".
- Українські політики можливу відставку голови НБУ коментують по-різному: деякі вважають це політичним переслідуванням, а хтось реагує на заяву Смолія, як на перемогу. Деталі - у матеріалі ТСН.ua.
- 3 липня Верховна Радапроголосувала за відставку Якова Смолія. За відповідне рішення під час позачергового засідання парламенту віддали свої голоси 286 народних депутатів.
- Команда президента Володимира Зеленського має три списки кандидатур на посаду нового голови правління Національного банку України.
-
Відео Нацбанк без голови: чи знайшли заміну Смолію і як реагують на відставку депутати у Раді
Нацбанк без голови. Верховна Рада зібралась на позачергове засідання, щоби звільнити голову Національного банку Якова Смолія. Він сам вирішив піти і пояснив це систематичним політичним тиском. Що має на увазі Смолій і чи знайшли йому заміну - у сюжеті.