Про це заявив професор політології НаУКМА Олексій Гарань в ефірі каналу "Україна 24".
"Очевидно, що у Путіна розглядається військовий сценарій (щодо Білорусі – ред.). Як на мене, застосування сили Росією буде контрпродуктивним для самої Росії, тому що це викличе антиросійські настрої в Білорусі. Поки таких настроїв на загал немає. Білоруси протестують проти Лукашенка, але не проти Євразійського, тобто Митного союзу з Росією", — сказав він.
За словами Гараня, після цього симпатії спрямуються від Росії до НАТО.
"Якщо Росія піде на відкрите втручання, очевидно, що буде наростання антиросійських настроїв, власне так, як це відбулося після втручання Путіна в Україну після анексії Криму. Тоді підтримка НАТО просто зашкалить", — вважає експерт.
Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. Також із 11 серпня в країні розпочався загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
- 14 серпня затриманих почали відпускати.
- Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі провели страйки.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Андрій Василюк