В Україні у серпні поточного року зареєстровано 1 194 випадки туберкульозу. Загалом цього місяця від хвороби лікувалися 14 183 осіб, у липні - 15 219.
Про це у четвер, 17 вересня, повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України на своїй сторінці у Facebook.
Серед зареєстрованих випадків у серпні, зокрема:
- 960 нових випадків захворювання;
- 234 пацієнти з рецидивом;
- 27 пацієнтів, які відновили лікування після перерви;
- 64 пацієнти, які розпочали повторне лікування;
- 1 випадок з невідомою історією попереднього лікування;
- 35 інших випадків.
Як зазначається, у травні 2014 року Всесвітня асамблея охорони здоров’я ухвалила Глобальну стратегію "Покласти край туберкульозу" на період 2016-2035 років.
"Головним завданням Стратегії є звільнення світу від туберкульозу із досягненням нульового рівня захворюваності й смертності. Жодна із постраждалих сімей не повинна мати катастрофічних витрат, пов’язаних із туберкульозом", - йдеться у повідомленні.
Основними цілями Стратегії є:
- зменшення рівня захворюваності на туберкульоз нижче десяти випадків на 100 тисяч населення;
- зменшення кількості смертей від туберкульозу на 95% (порівняно із 2015 роком);
- зниження показника захворюваності на туберкульоз на 90% (порівняно із 2015 роком).
Нагадаємо, що Європі окрім пандемії коронавірусу COVID-19 загрожує епідемія туберкульозу, приріст може зрости аж до 30%.
Відео На реформу протитуберкульозної служби стратегією закладено три роки - Ляшко
Реформа протитуберкульозної служби в Україні, яка почалася кілька років тому, наразі продовжується. Але для її трансформації потрібен час, оскільки реформу треба підготувати. Про це сказав головний санітарний лікар країни, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко під час ефіру суспільно-політичного шоу "Право на владу".