Віктор Медведчук: Євросоюз раз у раз пояснює президенту Зеленському, що Україну в ЄС ніхто не чекає
Оригінал - на сайті "Опозиційна платформа - За життя"
Україна повинна отримати від Європейського Союзу конкретний сигнал про можливість вступу країни в організацію, сказав Президент В. Зеленський в інтерв'ю словацькому виданню Hospodarske noviny. І заявив, що українська сторона прагне до повної інтеграції в ЄС. Для українців дуже важливо знати, що їхні зусилля не безглузді, підкреслив український Президент. Більш того, за його словами, "Східне партнерство" корисно для країни, тільки якщо наближає її до членства в ЄС.
Однак під час прес-конференції ні голова Європейської Ради Шарль Мішель, ні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен не згадали навіть про "європейські прагнення". На запитання кореспондента DW про те, яку ж довгострокову перспективу ЄС може надати трьом країнам з угодами про асоціацію – Україні, Грузії та Молдові, глава Єврокомісії відповіла досить різко: "ми на тій стадії, де спочатку важливо повністю імплементувати існуючі угоди".
Власне кажучи, в Євросоюзі відповідь на питання про перспективи членства України давали вже навіть не десятки, а сотні разів. Ще з 2016 року. Або В. Зеленський нічого не знає про результати проведеного в Нідерландах референдуму, на якому більшість громадян країни проголосували проти асоціації України з ЄС? Нагадаю Президенту: тоді, у квітні 2016 року, голландці (61% тих, хто проголосував) висловилися проти присутності України в Євросоюзі. І з тих пір мало що змінилося, оскільки один з ініціаторів референдуму - Тьєррі Боде - з маловідомого голландського політика перетворився на лідера "Форуму за демократію", однієї з провідних партій Нідерландів.
В результаті голландського референдуму глави держав і урядів країн ЄС 15 грудня 2016 року прийняли документ, в якому держави-члени Європейського Союзу гарантували своїм виборцям, що асоціація з Україною:
- не пов'язана з членством України в ЄС;
- не містить положень про свободу пересування людей (тобто не передбачає права на працевлаштування та проживання);
- не містить положень про спільну оборону України та Євросоюзу;
- не надає Україні доступ до структурних фондів ЄС;
- одним з найважливіших елементів співпраці з Україною є боротьба з корупцією.
Тільки після цього Нідерланди погодилися підписати Угоду про асоціацію України з ЄС. Але це ні на крок не наблизило Україну до повноцінного членства в Євросоюзі.
В інтерв'ю словакам Президент Зеленський зазначив, що український народ може багато дати Європі. Але що саме може дати Україна?
Все, що можна було дати, українська влада вже дала: небо над нашою країною, яке тепер борознять бомбардувальники НАТО; українську землю, яка в найближчі роки повинна стати власністю іноземців; українські банки і держкорпорації, якими теж керують іноземці, що засіли в наглядових радах.
Україна віддала Євросоюзу навіть найцінніше - своїх людей, завдяки праці яких піднялася економіка Польщі, Чехії, Румунії. Українців зараз вже критично не вистачає в самій Україні.
Величезний резонанс у ЗМІ отримала жорстка фраза верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки, іспанця Жозепа Борреля про те, що Україна не повинна сприймати Євросоюз як "банкомат". І сентенція глави Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса, який заявив: "нинішній стан наших відносин обумовлено в Угоді про асоціацію, де ЄС визнає європейські устремління України... якогось великого політичного кроку в полі зору немає. Це теж реальність".
Але Президент Зеленський і його оточення живуть в іншій реальності. Може, треба повернутися на грішну землю і діяти виключно в інтересах України? Вибудовувати відносини з країнами, в яких українська експортна продукція є конкурентоспроможною, і переглянути нарешті кабальні умови Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, що знищують нашу економіку.
голова політради партії
"Опозиційна платформа - За життя"