Зовсім недовго: науковці назвали термін імунітету до коронавірусу
Зовсім недовго: науковці назвали термін імунітету до коронавірусу

Зовсім недовго: науковці назвали термін імунітету до коронавірусу

Перехворілі коронавірусом зберігають імунітет лише кілька місяців / ілюстрація REUTERS

Науковці із США і Канади досліджували, як довго тримається імунітет у тих, хто переніс коронавірусну інфекцію. З'ясувалося, що антитіла до COVID-19 зберігаються в організмі не менше трьох місяців після того, як людина перехворіла з явно вираженими симптомами.

Результати відповідних досліджень опубліковані в журналі Science Immunology, пише Страна.uа.

За їхніми даними, у відповідь на вірус COVID-19, імунна система людини виробляє білки, звані антитілами. Залежно від того, як довго залишаються в крові перехворілого антитіла тривалої дії IgG, залежить його захист від повторного зараження.

Так, в першому дослідженні американські науковці взяли зразки крові у 343 колишніх пацієнтів Массачусетської лікарні загального профілю, які перенесли коронавірус в середній і важкій формі. Аналіз проводили через чотири місяці після прояву перших симптомів.

У більшості пацієнтів, у яких симптоми зберігалися протягом як мінімум двох тижнів, рівень IgG і через чотири місяці був підвищеним. Це означає, що у них збереглися захисні антитіла. Тільки три людини повністю втратили за цей час антитіла IgG.

"Це означає, що люди, швидше за все, будуть захищені на цей період часу", - заявив керівник першого дослідження, доктор Рішель Чарльз.

Водночас автори зазначають, що антитіла IgA і IgM, націлені на домен зв'язування рецептора шипового білка вірусу, знижувалися до низьких рівнів протягом двох з половиною місяців або навіть швидше.

У другому дослідженні, яке провели канадські науковці, брали участь 402 колишніх пацієнтів з лікарні Святого Михайла в Торонто. Як і в першому випадку, автори з'ясували, що антитіла IgA і IgM швидко розпадалися, а IgG залишалися відносно довго - більш як три місяці - на високому рівні. Максимальний зафіксований термін збереження антитіл IgG склав 115 днів.

Вперше науковці виявили антитіла не тільки в крові, але і в слині. Це дуже цікавий висновок, вважають дослідники, бо дозволяє використовувати слину в якості альтернативної біорідини для тестування на антитіла.

Особливо це актуально для виявлення первинно інфікованих - стандартний тест ПЛР-мазок з носа - ефективний тільки в перші кілька днів після зараження, а потім він втрачає чутливість. Для пацієнтів, у яких симптоми зберігаються не менше восьми днів, на думку авторів, його можна доповнити тестом на антитіла по слині.

Результати цих двох, проведених незалежно один від одного досліджень в цілому збігаються і дозволяють говорити про те, що у людей, які перехворіли на коронавірус з явними симптомами, імунітет зберігається як мінімум протягом трьох місяців.

Імунітет до коронавірусу: що відомо

  • У США зафіксували перший випадок повторного зараження коронавірусом
  • Ізраїльський лікар розповів, чому люди по-різному переносять коронавірус
  • Вірусолог запевняє, що перехворіли covid-19 навесні стоять на порозі нової загрози

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: УНІАН

Источник материала
loader
loader