В Україні встановили три нові критерії, за яких завершується амбулаторне лікування хворих на коронавірус.
Про це на онлайн-конференції заявив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Критерії для завершення лікування:
- Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, починаючи від 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. При цьому не потрібно проводити додатково ІФА або ПЛР-тестування;
- Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, починаючи від 10 дня з дати забору матеріалу при позитивному ПЛР-дослідженні. Також не потрібно повторно проводити дослідження;
- Відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання за умови отримання одного негативного результату методом ПЛР.
Ляшко зазначив, що всі ці критерії є рівноцінними.
Як відомо, амбулаторне лікування проводиться вдома або при відвідуванні пацієнтами лікувального закладу самостійно без госпіталізації.
Раніше повідомлялося, що найбільша імовірність підхватити коронавірусну інфекцію у закритих приміщеннях, зокрема, в барах, ресторанах та у спортзалах.
Відео 150 мільйонів гривень не вистачить, аби довести українську вакцину від коронавірусу до фіналу - експерти
150 мільйонів гривень, обіцяні Урядом на створення вакцини від коронавірусу, вистачить на те, щоби тільки довести прототип до клінічних випробувань. Про це розповів представник компанії-розробника, доктор біологічних наук Микола Співак. Компанія ще не отримувала державних грошей і чекає, доки з нею підпишуть меморандум. Минулого тижня міністр Максим Степанов заявив, що за рік у нас уже може бути власна вакцина від коронавірусу. І фінансування на себе бере держава в обсязі 100-150 мільйонів гривень. Тоді експерти галузі розкритикували таку заяву, адже світові розробники вакцин говорять про витрати в понад мільярд доларів, аби довести препарат до фінальної стадії.