![Відновлення е-декларування і антикорупційних норм: у Раді зареєстрували законопроект](https://thumbor.my.ua/L-pG70V05tdtDg1CQqZ7_WbOEVM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F2%2Fbc9ba07cb8bda7aa8c2525f8c763f597.jpg)
Відновлення е-декларування і антикорупційних норм: у Раді зареєстрували законопроект
У Верховній Раді група народних депутатів зареєстрували законопроект №4304, який передбачає відновлення тих статтей закону Про запобігання корупції, які раніше скасував Конституційний Суд, зокрема норми про е-декларування.
Його ініціатором є спікер парламенту Дмитро Разумков та понад 100 нардепів.
Документ спрямований на усунення стану правової невизначеності в сфері попередження і боротьби з корупцією, який виник у зв’язку з рішенням КСУ.
Його автори пропонують доручити уряду розробити законопроект, у якому будуть вказані особливості правових та організаційних засад функціонування системи запобігання корупції щодо суддів, а також механізм притягнення їх до відповідальності, враховуючи правову позицію КСУ.
Читайте: Ситуація з КСУ: що не так із законопроектом Зеленського і які правові шляхи вирішення.
Проект Закону про відновлення дії окремих положень Закону України Про запобігання корупції та Кримінального… by Віта Гірко on Scribd.
Які статті скасував КСУ і що передбачає президентський законопроект.
27 жовтня Конституційний Суд скасував частину норм антикорупційного законодавства.
Найбільший резонанс викликало скасування статті про відповідальність за недостовірне декларування майна.
Через це Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до електронних декларацій чиновників та суддів.
Зі свого боку президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект №4288, яким пропонує звільнити всіх суддів, які ухвалювали відповідне рішення 27 жовтня, і почати процес відбору нових суддів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)