Звіт Степанова та засідання в умовах скандалу з КСУ: як працюватиме Рада 3 листопада
Звіт Степанова та засідання в умовах скандалу з КСУ: як працюватиме Рада 3 листопада

Звіт Степанова та засідання в умовах скандалу з КСУ: як працюватиме Рада 3 листопада

Згідно з порядком денним на 3 листопада, Верховна Рада має розглянути у повторному першому читанні доопрацьований законопроєкт №3651-д щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів. 

Окрім цього парламентарі також заслухають є звіт міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

Серед питань порядку денного - законопроєкт №3692 "Про внесення змін до розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", який нардепи розглянуть у другому читанні. Документ передбачає розблокування фінансування активних програм для того, щоб активізувати працевлаштування безробітних осіб.

У другому читанні заплановано розгляд законопроєкту №2679 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі".

До включення в порядок денний і ухвалення рішення запропоновано законопроєкт №4051 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення правового регулювання дистанційної роботи".

Порядком денним також передбачено розгляд у першому читанні законопроєкту №3040а "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо державних запозичень".

У другому читанні нардепи планують розглянути президентський законопроєкт №3984 "Про внесення змін до Закону України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" щодо допуску дізнавачів, слідчих та прокурорів до району здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях".

Нагадаємо:

  • У ніч проти 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає припинення повноважень суддів КСУ, а їхнє рішення про скасування частини антикримінального законодавства пропонує визнати таким, що не має правових наслідків. 
  • Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький заявив, що законопроєкт президента Володимира Зеленського про розпуск КСУ має ознаки конституційного перевороту
  • Парламентські партії "Голос", "Євросолідарність" та "Батьківщина" вважають неконституційним законопроєкт Зеленського, яким він пропонує розпустити Конституційний суд.
    Водночас голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що Конституційний Суд України "роздмухав вогонь" своїм антиукраїнським рішенням, тому ініціатива президента Володимира Зеленського розпустити склад КСУ є вчасною та адекватною.

Відео Розпуск КСУ: чи розгляне Верховна Рада президентський законопроєкт

У Верховній Раді можуть відмовитись розглядати президентський законопроєкт про розпуск Конституційного Суду, який напередодні визнав неконституційною норму закону про електронне декларування посадовців та ліквідував кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях. Радикальність президентського варіанту виходу з кризи у парламенті підтримують лише "Слуги народу". Як пропонують її розв'язати інші депутати - з'ясовувала ТСН.    

Розпуск КСУ: чи розгляне Верховна Рада президентський законопроєкт
Источник материала
loader
loader