Більшість депутатів німецького парламенту відмовилися голосувати за запропоновану партією "Альтернатива для Німеччини" ініціативу на підтримку "Північного потоку-2".
Про це йдеться на сайті німецького парламенту.
Всього пропозицію праворадикальної партії підтримали 83 депутати, 556 депутатів висловилися проти та один утримався.
У партії "Альтернатива для Німеччини" стверджували, що "Північний потік-2" відповідає інтересам Німеччини та Європи, оскільки відповідає цільовому трикутнику енергетичної політики та, таким чином, сприяє досягненню цілей доступності, захисту навколишнього середовища та надійності поставок в енергетичному секторі.
Пакет пропозицій на підтримку "Північного потоку-2" містив положення про завершення будівництва російського газопроводу і захист приватних інвестицій шляхом придбання трубоукладальних суден, положення про підтримку експлуатації газопроводу і захист інвестицій, положення про захист від обмеження політичної свободи вибору для ФРН за допомогою санкцій з боку іноземних держав.
В ході обговорення більшість депутатів дійшли консенсусу, що для подальшого будівництва газопроводу не потрібно приймати додаткові рішення.
Історія "Північного потоку-2"
Проектом "Північний потік-2" передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже існуючим "Північним потоком-1".
Але через санкції, які прийняла Палата представників Конгресу США в законопроекті про американський оборонний бюджет, компанії, що займаються будівництвом газопроводу "Північний потік-2", не змогли його добудувати.
Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансування проекту здійснюють європейські компанії-французька Engie, австрійська OMV, британсько-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
Хронологія подій
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що проект російського газопроводу "Північний потік-2" є викликом для енергетичної безпеки не тільки України, але всієї Європи.
- 16 липня в США рекомендували компаніям-інвесторам переглянути питання участі в проекті з будівництва газопроводу "Північний потік-2".
- Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Держдепартамент планує ввести санкції проти компаній-інвесторів "Північного потоку-2".
- 27 жовтня 2020 року "Оператор ГТС України" озвучив усі мінуси запуску "Північного потоку-2".
- 17 листопада 2020 року німецьке видання Bild написало про те, що новообраний президент США Джо Байден має намір покласти край обхідному російському газопроводу "Північний потік-2".
- 17 листопада 2020 року Німеччина перенесла запуск газопроводу для газу з "Північного потоку-2".
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: УНІАН