У Міжнародному валютному фонді вважають, що Україна веде податкову політику на два фронти: займається оновленням податкової системи та одночасно ставить під сумнів її чинні положення.
Про це йдеться у звіті МВФ від 23 листопада за висновками Департаменту з фіскальних питань МВФ, який здійснив віддалену місію.
"Податкова політика в Україні ведеться одразу на два фронти. З одного боку, за ці роки була проведена значна робота щодо поступового вдосконалення та оновлення податкової системи, а з другого - під сумнів ставляться основні положення чинної системи", - йдеться у звіті.
В МВФ відзначили значні зусилля України у напрямку модернізації міжнародних аспектів податку на прибуток та стандартів ОЕСР. Однак Україну застерегли від небезпеки скасування податку на прибуток через бажання окремих осіб ввести податок на виведений капітал (ПнВК).
"Ця система не буде оподатковувати прибуток, коли він накопичується в корпорації, відклавши сплату податку до моменту, коли корпорація розподіляє дивіденди акціонеру", - зазначили у Фонді.
Зазначимо, що податок на прибуток оподатковує операційний прибуток, отриманий після вирахування всіх витрат на зарплатню, нарахування на неї, витрати на закупівлі матеріалів. Водночас податком на виведений капітал оподатковуються лише дивіденди, отримані бенефіціарами після зазначених операцій, та аналогічні операції.
Нагадаємо:
- Податок на виведений капітал досі не працює в Україні. Президент Володимир Зеленський заявив, що час поставити крапку в питанні впровадження в Україні податку на виведений капітал та проведення податкової амністії.
- МВФ закликав Україну виконати дві ключові програми Фондудля виділення чергового траншукредиту - збереження незалежності центрального банку та зусилля щодо боротьби з корупцією.
- Радник очільника ОП Андрія Єрмака Тимофій Милованов заявив, що до кінця 2020 року Національний банк України не отримає черговий транш від Міжнародного валютного фонду за програмою stand-by
- Автор:
- Лінда Хурані