Зеленський просить Раду поки не чіпати його законопроєкт про Конституційний суд
Зеленський просить Раду поки не чіпати його законопроєкт про Конституційний суд

Зеленський просить Раду поки не чіпати його законопроєкт про Конституційний суд

Президент Володимир Зеленський пропонує перезавантажити КСУ
Фото: Офіс президента

Висновки Венеціанської комісії щодо закону очікуються наприкінці цього тижня

Президент Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради з проханням не розглядати його законопроєкт про перезапуск Конституційного суду до отримання висновків Венеціанської комісії. Про це повідомили у пресслужбі Офісу голови держави.

«Законопроєкт, який був ініційований президентом України для перезавантаження Конституційного суду, спрямований тільки на те, щоб відновити довіру громадян до конституційного судочинства. Глава держави звернувся з проханням до парламенту не розглядати цей законопроєкт до того моменту, як отримаємо висновки Венеціанської комісії щодо ситуації, яка склалася після знищення суддями Конституційного суду України системи контролю за електронним декларуванням у нашій державі, та щодо самого цього рішення», - йдеться у повідомленні.

Вказано, що у Верховній Раді є понад 10 законодавчих ініціатив, які мають вивести Україну з конституційної кризи, спровокованої рішенням КСУ. На Банковій зазначили, що не можна говорити лише про те, що ухвалення лише якогось одного закону достатньо для відновлення повноцінної роботи антикорупційної інфраструктури, зокрема й електронного декларування. Вказано, що цього недостатньо також для того, щоб відновити довіру до діяльності КСУ.

«Очікуємо висновків Венеціанської комісії вже наприкінці поточного тижня. Наша позиція незмінна: маємо відновити повагу та довіру суспільства до Конституційного суду України, підірвану окремими суддями, які голосували за це ганебне рішення», - додали в Офісі президента.

У Зеленського додали, що висновки Венеціанської комісії очікуються наприкінці цього тижня

Між іншим, спікер Верховної Ради Дмитро Разумков 7 грудня підписав закон про відновлення кримінальної відповідальності за неправдиве декларування. Законопроєкт про відновлення відповідальності за брехню в деклараціях Рада схвалила 4 грудня. Він відновлює кримінальну відповідальність за умисне декларування неправдивих відомостей та умисне неподання декларації, але не передбачає позбавлення волі.

Наприкінці жовтня Конституційний суд де-факто скасував е-декларування, після чого НАЗК оголосило про закриття реєстру електронних декларацій. Рішення КС спровокувало конституційну кризу, через скасування е-декларування Євросоюз допустив призупинення безвізу з Україною.

 

Опитування
Источник материала
loader
loader