Вступають у силу нові штрафи для підприємців: вже завтра

Вступають у силу нові штрафи для підприємців: вже завтра

Нові штрафи чекають підприємців, які будуть обслуговувати громадян без масок.

З 14 січня в Україні почнуть штрафувати власників бізнесу за відсутність маски у клієнта.

Відповідно до закону, для власників бізнесу штрафи будуть більшими, ніж для громадян, і становитимуть від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 3 400 – 5 100 гривень.

Як відомо ще з листопада почав діяти закон, котрий підписав Президент Зеленський, стосовно посилення відповідальності для тих, хто нехтує засобами індивідуального захисту в громадських місцях.

Громадянам штраф встановили у розмірі 170 – 250 грн.

Більше про штрафи для підприємців

В ухваленому документі йдеться як про дотримання карантинних норм у будівлях, так і в транспорті.

За допуск або обслуговування клієнтів без засобів індивідуального захисту проголосували 241 депутат.

У Сумах підприємців вже поінформували про можливість отримати штраф.

На Львівщині продавця побутової хімії оштрафували ще у березні минулого року. Тоді штрафи були значно більшими. Через працю без маски чоловік змушений був заплатити 17 тисяч гривень.

У Тернополі правоохоронці вже почали масово штрафувати підприємців за порушення карантинних правил.

Непорозуміння сталося через те, що міський голова відмовився вводити в місті локдаун з 8 січня. Але поліцейські діють згідно з встановленими урядом нормами та не зважають на постанови місцевої влади.

Як українці відреагували на нові штрафи

Кияни вважають таке рішення Президента правильним.

У листопаді, коли вводили штрафи, в Україні фіксували все більше хворих, тому люди впевнені, що порушників треба штрафувати, а правила мають бути жорсткими.

Дехто з українців навіть говорили, що грошова сума має бути більшою ніж встановлені 170 – 250 грн. і становити 500 грн.

«Я ставлюся до цього нововведення позитивно. В лікарнях немає місць для нових хворих, то як я маю ставитися до цього?» - говорить киянка.
«Якби безкоштовно видавали маски, то добре би ставилася. Була б безплатна медицина, маски, рукавички, особливо для пенсіонерів» - таку думку висловила літня мешканка Києва.

Штрафують прямо на місці за перебування в громадському транспорті або громадській будівлі без маски чи респіратора. Фінансове покарання можуть виписувати поліцейські, працівники епідемічного контролю або органів місцевого самоврядування.

Більшість людей дотримуються правил та носять маски. Стало значно менше випадків носіння масок на підборідді або без закривання носа.

Читайте соціальні новини України на нашому каналі Telegram та Viber!

В Тернополі люди задоволені тим, що штрафують не відразу, а дають спочатку попередження.

Тернополянка розповіла, що люди одягають маски не для того, щоб захиститися, а для того, щоб уникнути покарання.

Якби не можливість отримати штраф, люди в транспорті, як і раніше, їздили б з опущеними під ніс масками або взагалі без них. Тому в Тернополі таку ініціативу вважають потрібною, бо важливо зберегти життя та здоров’я як власне, так і інших людей.

Але є і протилежні думки. Є такі, хто вважає, що це марна трата часу і поліцейських, і громадян. Люди вже «забили» на той карантин. У березні – квітні люди боялися, а зараз навіть уваги ніхто не звертає.

У Вінниці люди впевнені, що встановлені штрафи замалі, тому що в європейських країнах вони на кілька порядків вищі.

Пенсіонери ж впевнені, що штрафи достатні, бо 17 тисяч – це не підйомна сума для пересічного українця. Але разом з тим, вони впевнені, що штрафи потрібні, бо українців лише так можна змусити дотримуватися заборон. Для пенсіонерів, котрі перебувають у зоні ризику, це особливо важливо.

Раніше сайт новин MY.UA писав, що українців почали штрафувати за неправильне носіння масок.

В Кабміні затвердили проект закону про штрафи за порушення самоізоляції та обсервації. Читайте більше актуальних новин на MY.UA.

Підписуйтесь на наш канал в Twitter та дізнавайтесь всі новини України та світу!

Приєднуйтесь до нас в Flipboard!

Источник
Поделиться сюжетом