Samsung презентувала Galaxy S21 - нового короля фото- й відеозйомки
Samsung презентувала Galaxy S21 - нового короля фото- й відеозйомки

Samsung презентувала Galaxy S21 - нового короля фото- й відеозйомки

Samsung презентувала Galaxy S21 - нового короля фото- й відеозйомки

Відбулася презентація компанії Samsung у рамках масштабного заходу Galaxy Unpacked 2021. Компанія представила нове сімейство смартфонів Galaxy S21, бездротові навушники нового покоління Galaxy Buds Pro та ще багато нових "функціональних плюшок" для покращення досвіду користування екосистемою бренду. "112.ua" розповість, чим нові пристрої краще за попередні, скільки вони коштуватимуть та чи взагалі варто замислюватися про обновку?

14.01.2021

Відбулася презентація компанії Samsung у рамках масштабного заходу Galaxy Unpacked 2021. Компанія представила нове сімейство смартфонів Galaxy S21, бездротові навушники нового покоління Galaxy Buds Pro та ще багато нових "функціональних плюшок" для покращення досвіду користування екосистемою бренду. "112.ua" розповість, чим нові пристрої краще за попередні, скільки вони коштуватимуть та чи взагалі варто замислюватися про обновку?

За оцінками аналітиків компанії TrendForce, обсяг світового ринку смартфонів у 2020 році становив 1,25 млрд одиниць, що на 11% менше, ніж у 2019 році. Нескладно здогадатися, що причиною такого становища стала пандемія. Призупинення та закриття виробництв спровокували справжній дефіцит компонентів, важливих для виготовлення смартфонів, і, як наслідок, скасування анонсів та затримку запуску нових лінійок. 

Новини за темою

Зокрема, так відбулося з Apple: компанія стикнулася з труднощами, пов’язаними з закупівлею мікросхем живлення для 12-х iPhone, що стало причиною затримки випуску лінійки та завдало великих збитків. Справа у тому, що звична для купертинівців ціна на мікросхеми, які компанія не придбала заздалегідь, виявилася в кілька разів нижчою, ніж у середньому на ринку. Тому поки проводили етап торгів, в яких Apple сподівалися досягти успіху, мікросхеми пішли іншим виробникам за оголошеною вартістю. 

Так само ключовою подією для світу виробників смартфонів у другій половині 2020 року стали санкції проти Huawei з боку американського уряду, через що великий гравець втратив значну частку ринку.

Проте були й компанії, яким вдалося вистояти у боротьбі з викликами 2020 року. Зокрема, пропозицій від Samsung було вдосталь: компанія не зупиняла відвантаження протягом усього року, міцно закріпившись у трійці лідерів, чиї гаджети увійшли до п’ятірки смартфонів 2020 року, які найкраще продаються(крім корейців, там споживачі активно обирали пристрої Apple та Xiaomi). 

Так чи інакше, але 2021 рік для світу технологій починається продуктивно - з презентації флагману серед смартфонів на Android - лінійки Samsung Galaxy S21. Цього року компанія провела презентацію раніше, ніж зазвичай, що зробило модельний ряд S21 найбільш раннім із будь-коли випущених пристроїв Galaxy S (наприклад, моделі 2020 року надійшли у продаж з 6 березня). До речі, однією з причин ухвалення рішення про такі терміни запуску лінійки у неофіційних джерелах вважається конкурентна боротьба з Huawei:  корейці хочуть зайняти нішу, що звільнилась, тим самим посівши панівне становище на світовому ринку.

У будь-якому випадку Samsung взяла на себе відповідальність розпочати рік у світі технологій. Якщо ж вірити приказці: "Як рік почнеш, так його і проведеш", саме від корейців залежить "техно-настрій" усього 2021 року. Тож, на яку висоту підняли планку Samsung цього разу?

Що можуть нові Galaxy S21?

Як і прогнозували, сімейство Galaxy S21 налічує 3 моделі смартфонів: базова Samsung Galaxy S21 (з екраном у 6,2 дюйми), покращена Samsung Galaxy S21+ (екран — 6,7 дюймів) та топова Samsung Galaxy S21 Ultra (екран — 6,9 дюймів). Цього року обійшлося без сюрпризів: назва пристроїв залишилася незмінною. Проте дещо видозмінився дизайн, а саме йдеться про редизайн фотомодуля. Замість чітко окресленого квадратного чи прямокутного блоку камер з’являється декоративна накладка, "що заходить" на бічну і верхню межі смартфону. Таке рішення компанія застосувала, аби приховати виступаючі модулі камери.

Сімейство Galaxy S21
Сімейство Galaxy S21 Samsung
Сімейство Galaxy S21
Сімейство Galaxy S21 Samsung

Виріз для фронтальної камери залишився без змін, хоча багато прихильників очікували на інноваційні "підекранні рішення", що вже взяли у розроблення інші компанії.

Відбулися зміни і у колірному ряді пристроїв. Залежно від моделі новинки продаватимуться у Phantom Pink, Phantom Grey, Phantom White, Phantom Black, Phantom Silver та Phantom Violet, яким компанія особливо пишається. Також, компанія залишає за користувачем можливість кастомізації пристрою.

У кінцевому підсумку маємо злегка зігнутий та майже безрамковий дисплей, металевий ободок та скошену по краях скляну спинку для старших моделей, молодша ж отримала "задник із пластику" – посиленого полікарбонату. Це далеко не всі відмінності між смартфонами сімейства.

 Кольори молодшої версії сімейства S21
Кольори молодшої версії сімейства S21 Samsung
 Кольори молодшої версії сімейства S21
Кольори молодшої версії сімейства S21 Samsung
 Кольори середньої моделі сімейства S21
Кольори середньої моделі сімейства S21 Samsung

Поговоримо про відмінності між моделями. Так, дисплей S21 Ultra може похизуватися підтримкою WQHD+ при частоті оновлення 120 Гц (3200 х 1440 пікселів). Раніше такої можливості не було, за що флагмани компанії неодноразово були піддані критиці. S21 та S21+ своєю чергою отримали дисплей Dynamic AMOLED 2X. Варто зазначити, що дисплей усіх трьох моделей оснащений функцією захисту очей для комфортного та безпечного перегляду (екран регулює блакитне випромінювання на основі штучного інтелекту для кращого нічного сну).

Пристрої також різняться за ємністю батареї та системою камер.

Кремнієве "серце" флагманів та інші технічні характеристики. Традиційно для Samsung чіпсет відрізняється залежно від регіону продажу: Snapdragon (переважно США та Китай) або Exynos (країни СНГ, Європа та Росія). Таке рішення завжди обурювало користувачів, що отримують останній, адже, попри запевнення корейців, що чіпсет власного виробництва здатний конкурувати з процесором від Qualcomm, низка досліджень вказувала на протилежне. Тож, звістка про те, що таке наповнення нових флагманів залишиться незмінним, здивувала багатьох.

"Одного разу Ернест Хемінгуей побився об заклад, що напише найкоротшу розповідь, яка зворушить будь-кого. І він написав такі рядки: "Флагман у 2021 році на Exynos". І все, і нічого більше не хочеться", - говорить техноблогер з 9,8 млн аудиторією Wylsacom.

Новини за темою

Проте обурення змінилося на милість, коли нещодавно компанія представила свій найшвидший чіп серед пристроїв Galaxy - 5-нанометровий Exynos 2100. Опускаючи усі складні терміни, варто лише відзначити, що процесорні складові топового Snapdragon 888 та нового Exynos 2100 є абсолютно ідентичними. А самі виробники зазначають, що це "серце" є на 20% швидшим процесором, на 35% швидшим графічним процесором та вдвічі швидшим процесором на основі штучного інтелекту за своїх попередників. Але чи вдасться цьому "ексиносу" подолати недовіру користувачів, ми дізнаємося лише згодом.

На відміну від ємності акумулятора версії "+" (4800 мАч в порівнянні з торішніми 4000 мАг) ємність акумулятора молодшої і "ультра" моделі не змінилася - 4000 мАг у версії Samsung Galaxy S21 і 5000 мАг для S21 Ultra.

Смартфони працюють на фірмовій оболонці One UI 3, яка насичена великою кількістю "функціональних плюшок" (нові віджети, нові можливості кастомізації, легше перенесення данних зі старого пристрою на новий, автоматичне "ремонтування" фотографій поганої якості, спеціальний режим для ігор, який може приглушати смс-повідомлення та інше). Проте варто також відзначити, що саме через складність у використанні та велику кількість налаштувань та підпунктів оболонка припала до вподоби не всім користувачам. 

З нових функцій слід зосередити увагу на нещодавно запущеній SmartThings Find, що допомагає навіть без інтернету знаходити Galaxy девайси незалежно від того, де користувач залишив гаджет (в кімнаті чи в іншому місці).

Став доступним Galaxy SmartTag вартістю у 29,99 дол. (у продажі з 29 січня ), який допоможе знайти непідключені пристрої чи будь-що інше, що позначив користувач (навіть хатнього улюбленця). Як це працює? Пристрій з'єднується з вашим смартфоном за допомогою bluetooth і повідомляє вам про місце розташування того чи іншого предмета. Ба більше, навіть якщо "пара" розірветься, ви зможете відшукати втрачений предмет за допомогою функції SmartThings Find - наприклад, ви виронили ключі в автобусі, пара bluetooth розірвалася, але коли будь-яка інша людина зі сумісним смартфоном Galaxy виявиться поруч з "тегом" - вам надійде сигнал і ви зможете відшукати пропажу.

Всі пристрої підтримують мережі нового покоління (5G).

Камера. Переходимо до десерту, яким Samsung з року у рік пишається найбільше. Galaxy S21 та S21+ мають однаковий набір камер:

  • Ультраширококутна - 12 Мп, кут огляду 120 градусів;
  • Ширококутна - 12 Мп, Dual Pixel, стабілізація зображення; 
  • Телефотокамера - 64 мп, Phase Detection 3x, стабілізація зображення.

Розробники значно оновили функціонал. Смартфон тепер може знімати відео у 8к зі швидкістю 60 кадрів/секунду. З’явився режим режисера для відео (дозволяє змінювати об'єктиви та попередньо переглядати кадри). Для цього у ньому доступні: 

  • режим влогу (можна знімати одночасно на основну та фронтальну камери) та 
  • живі мініатюри (перехід у режимі реального часу між мініатюрами зображень з кожної лінзи).

Покращено також функцію блокування зуму (оснащена ШІ камера поліпшує чіткість та деталізацію, зменшуючи шум). Виробник запевняє, що відтепер можна робити фото з 30-кратним зумом без викривлення зображення. Трохи згодом користувачі перевірять, чи насправді так на практиці.

Galaxy S21 Ultra, на відміну від молодших моделей, оснащений 4 об’єктивами, що забезпечують підтримку 12-бітних цифрових негативів (12-бітний HDR):

  • Ультраширококутний - 12 Мп;
  • Ширококутний - 108 Мп;
  • 1Телефотокамера - 10 Мп, 10х та 2Телефотокамера - 10 Мп, 3х забезпечують гіпердеталізацію 100х;
  • та лазерний автофокус.

Смартфон може забезпечити зйомку в якості 4к для всіх лінз (4к і 60 кадрів/секунду під будь-який кутом), а нічний датчик для зйомки оснащений технологією Nona-binning.

Інші характеристики: в 1,7 раза швидша автентифікація за відбитком пальця; учетверо швидший Wi-Fi 6Е. Цього року Samsung приділили достатньо багато часу безпеці своїх пристроїв. Так, за безпеку даних користувачів у нових пристроях відповідатиме Knox Vault - багатошаровий захист без витоку інформації та нова функція "Приватний обмін файлами".

На смартфонах стане доступною функція цифрового ключа, за допомогою якої користувач зможе безконтактно відчиняти двері. Виробник також анонсував інтеграцію SmartThings з Android Auto для всіх пристроїв серії Galaxy S21, що дасть змогу контролювати пристрої вдома з машини.

Проте головною новацією лінійки  є перо S Pen, що відтепер доступне для S21 Ultra. Незабаром стане доступною і Pro версія стилусу (до речі, у корпусі немає вирізу під нього, тож для того, аби оцінити усі переваги його використання доведеться придбати спеціальний чохол).

Galaxy S21 Ultra
Galaxy S21 Ultra Samsung
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S21 Ultra Samsung

Ціна та старт продажів: пристрої вартістю у 799 дол. (молодша версія), 999 дол. - середня та 1199 дол. -  версія "ультра" доступні у продажі з 29 січня.

Традиційно для тих, хто здійснить передзамовлення на пристрої, корейці підготували подарунки.

Новини за темою

Проте важливо зауважити, що у комплекті ви не побачите провідних навушників та блоку живлення. Samsung, слідом за Apple та Xiaomi, відмовляється від повної комплектації "на благо екології" - так звучить офіційна версія. Проте насправді більшість техноблогерів та інсайдерів одностайні в тому, що виробництво смартфонів саме у такій комплектації обходиться компаніям у рази дешевше. Варто також зазначити, що у новій лінійці карта пам'яті не підтримується.

Galaxy Buds Pro - новий рівень відтворення звуку?

Samsung продовжує розширювати екосистему своїх пристроїв, пов’язуючи їх між собою для зручного використання у повсякденному житті. Так, нові Galaxy Buds Pro здатні автоматично перемикатися між пристроями Galaxy. Наприклад, ви переглядаєте YouTube на планшеті, а в цей час вам телефонують на смартфон, завдяки такому автоматичному перемиканню ви зможете відповісти на дзвінок і потім продовжити дивитись улюблені шоу на планшеті.

Galaxy Buds Pro
Galaxy Buds Pro Samsung
Galaxy Buds Pro
Galaxy Buds Pro Samsung

Навушники оснащені 11 міліметровим низькочастотним динаміком та 6,5 міліметровим динаміком, який передає високі частоти, системою з 3 мікрофонів, які мають високий рівень SNR (співвідношення сигнал/шум) і технологію захисту від шуму вітру, що разом узяті під час дзвінків усувають усі небажані звуки. Крім цього, новинка має найвищий рейтинг захищеності від води в лінійці - IPx7. 

Інтелектуальна функція активного шумопоглинання (ANC) блокує до 99% зовнішніх шумів (можна налаштувати під себе або ж навушники зроблять це самі). У минулорічних Galaxy Buds Live приглушується 97% звуку навколишнього середовища.  Як це працює? Навушники розпізнають, коли користувач говорить і коли розмова закінчується, завдяки регульованому ANC/Ambient sound (режим оточуючих звуків). Простими словами: коли ви говорите навушники відключають шумодав. Тобто, не потрібно натискати або діставати навушник, щоб поговорити з людиною.

Ціна і старт продажів. Навушники доступні у продажу з 15 січня за 199 дол.

"За продукт такого рівня мені здається це досить хорошим рішенням ... Я не знаю, що можна купити на ринку Android краще за ці гроші", - зазначає під час прямої трансляції презентації Samsung на своєму YouTube-каналі техноблогер Wylsacom.

***

Новини за темою

S20 чи S21 - ось у чому питання! Все залежить від смаків та способу використання. Якщо взяти до уваги той факт, що процесор нового сімейства став насправді більш потужним і тепер, як запевняють у Samsung, абсолютно нічим не поступається чіпсету від Qualcomm, для тих, хто користується смартфоном у роботі, придбав його для ігор чи ще якихось "складних" завдань, дійсно є сенс говорити про оновлення гаджетів. 

Цікаво, що, якби ми говорили про користувачів США чи Китаю, де S20 оснащені чіпсетом Snapdragon, ситуація була б іншою. Адже у такому випадку приріст виробничої здатності зі Snapdragon 865 до Snapdragon 888 для простого користувача не відчувався б, а оскільки характеристики молодших моделей лінійок кардинально не відрізняються, сенсу їх оновлювати не було б взагалі. Чого не можна сказати про користувачів S20 Ultra - S21 Ultra має кращу камеру, більше можливостей дисплею та зручний у роботі стилус.

Варто звернути увагу на нове сімейство і для переходу з більш старих моделей чи для першої покупки. 

Проте, якщо у повсякденному використанні минулорічні моделі вас влаштовують і ви не слідкуєте за тенденціями компанії (як і у випадку з Apple, у корейців є також свої прихильники, які чи не щороку оновлюють свої пристрої), сенсу їх оновлювати насправді поки що немає. 

Ірина Шостак

#Samsung Galaxy #Samsung #смартфони #презентация смартфона #Android #Qualcomm #розвиток технологій #Samsung Electronics
Джерело: 112.ua
Теги по теме
Samsung
Источник материала
loader
loader