В Україні почнуть вакцинувати  людей від COVID-19 у лютому 2021 року китайською вакциною Sinovac. Українці, як і жителі країн ЄС, отримуватимуть COVID-паспорт.

Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми відразу говорили, що почнемо в лютому або березні 2021 року. Це було відразу сказано, виходячи з наших переговорів. Я точно знаю, що ми почнемо вакцинуватися від лютого поточного року. Це те, що у нас точно є. Якщо ми орієнтуємося на те, що у нас вже підписано з компанією Sinovac, це 700 тис. доз, вони нам повинні поставити впродовж 30 календарних днів з дня реєстрації. Ми очікуємо, що вони закінчать реєстрацію в січні, і ми почнемо вакцинацію", — сказав міністр.

За його словами, наразі жодна вакцина не закінчила третю стадію випробувань.

"Японія, наприклад, не починала вакцинацію і не починатиме принаймні до початку березня. Вони чекають, дивляться, що відбувається у світі з вакциною. Ми повинні знати, що жодна вакцина не закінчила третю стадію випробувань, найближчий термін закінчення однієї з вакцин — це кінець 2021 року, зараз йде екстрене використання вакцин", — зазначив Степанов.

Очільник МОЗ додав, що українці, як і громадяни країн ЄС, отримуватимуть паспорт вакцинації.

Нагадаємо, остання фаза клінічних досліджень у Бразилії показала ефективність китайської вакцини "CoronaVac" — лише трохи більш ніж 50%. 

Відео Чого чекати українцям від китайської вакцини проти коронавірусу

Китайська вакцина: низька ефективність. Міністерство охорони здоров'я відреагувало на результати клінічних досліджень в Бразилії, які показали, ефективність "Сіновак" лише 50%. Саме цю вакцину Україна збирається закупити для безкоштовних щеплень. Міністр охорони здоровя Максим Степанов заявив: Україна нині чекає офіційних результатів досліджень. За контрактом ефективність вакцини має бути не нижчою за 70%.    

Источник
Оригинальная версия
Поделиться сюжетом