Про це повідомляє пресслужба групи.
Наразі ведеться робота із припинення функціонування ще 8 сайтів. Фахівці медіагрупи працюють за таким принципом: спершу надсилають листи хостерам або власникам тих сайтів, на які надійшли скарги на незаконне використання контенту, після цього за кілька днів шахрайський ресурс припиняє роботу на хостингу. У разі відмови від співпраці або ігнору листів, повідомляє пресслужба, наступне звернення вже відправляється безпосередньо до пошукової системи Google, після чого сайт звідти видаляється.
Так за 2020 рік із Google видалено більше 110 тисяч посилань на піратський контент та заблоковано більше 270 тисяч відео, що порушують авторські права їхніх власників.
«Зі стрімким розвитком ринку платіжних послуг в Україні, не менш стрімко, на жаль, еволюціонують і шахрайські схеми. Тож, як і у випадку із захистом контенту від піратів, ситуація змінюється повільніше, ніж усім хотілося б. Спокуса наживи на довірливих громадянах та відсутність у суспільстві належного рівня інтернет-грамотності призводить до регулярної появи нових кейсів та звертань. В той же час тішить, що все частіше нам вдається досягти поставленої мети: спільними зусиллями протидіяти шахрайству та попереджувати його», —вважає В’ячеслав Мієнко, заступник генерального директора з правових питань групи.
Директор Асоціації ЄМА Олександр Карпов переконаний, що блокування шахрайських сайтів є дієвим способом боротьби із шахрайством в інтернеті тільки в разі одночасного підвищення рівня фінансової грамотності та платіжної гігієни населення. «Лише блокуючи шахрайські сайти, без поширення роз'яснювальної інформації серед населення, неможливо кардинально вирішити проблему, оскільки шахрайські сайти множаться як вірус», - додав він.
Нагадаємо, у листопаді 2019 року «1+1 медіа» підписала меморандум із українською міжбанківською асоціацією платіжних систем ЄМА.