У 2020 році Черкаське ПрАТ «Азот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, виробив 1,7 млн тонн азотних мінеральних добрив.
Про це повідомляє прес-служба Group DF.
«У 2020 році підприємством було вироблено товарної аміачної селітри 513,2 тис. тонн, товарного карбаміду — 575,2 тис. тонн, карбамідо-аміачної суміші (КАС) — 644 тис. тонн, аміачної води — 16,1 тис. тонн», — йдеться в повідомленні.
Також за звітний період підприємство виробило 905,7 тис. тонн аміаку та 653,8 тис. тонн неконцентрованої азотної кислоти, що є сировиною для виробництва азотних добрив.
«Нарощування виробітку мінеральних добрив нам вдається досягти завдяки стабільній роботі, гнучкому бізнес-плануванню, постійному моніторингу ринку, а також корекції продуктового портфеля згідно з попитом. Ми враховуємо не лише цінову кон’юнктуру ринку, а й маржинальність кожного окремого продукту. Особливість року: майже 100% завантаження потужностей та стрімке зростання виробництва найпопулярніших добрив — аміачної селітри (+9,7%) та КАС (+33%)», — розповідає Віталій Скляров, голова правління ПрАТ «Азот».
За його словами, ці добрива найбільш затребувані на ринку. По КАСу товариство буде максимально нарощувати обсяги виробництва і надалі. Крім того, інвестиційні пріоритети залишилися незмінними — розвиток промислових майданчиків та модернізація виробництва.
Слід додати, що у 2020 році виробіток КАСу виріс з 482,5 тис. тонн до 644 тис. тонн. «Азот» випускав чотири види карбамідо-аміачної суміші з різним вмістом азоту та сіркою: КАС-32, КАС-30, КАС-28 і КАС+S .
«Щоб продовжувати нарощувати виробіток мінеральних добрив, ПрАТ „Азот“ необхідно було наростити випуск сировини, зокрема, неконцентрованої азотної кислоти. Для цього на підприємстві вже проведено модернізацію відділення №1 цеху М-5 з виробництва неконцентрованої азотної кислоти. Масштабний проєкт, що тривав майже 1,5 роки, було завершено в грудні 2020 року. Обсяг інвестицій склав 18 млн грн», — підсумував Скляров.
Нагадаємо, «Агротрейд» запустить п’ять центрів випробування технологій.