Зеленський відкликав законопроєкт про розпуск Конституційного суду
Зеленський відкликав законопроєкт про розпуск Конституційного суду

Зеленський відкликав законопроєкт про розпуск Конституційного суду

У середу, 27 січня, президент України Володимир Зеленський відкликав з Верховної ради законопроєкт щодо припинення повноважень суддів Конституційного суду. 

На сайті ВР зазначається, що документ №4288 про "відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" знято з парламентського розгляду. 

Додамо, що відповідний проєкт закону голова держави вніс до Верховної Ради ще 29 жовтня минулого року, при цьому визначивши його як невідкладний. У документі український очільник наголошував, що рішення КСУ є "нікчемним", ухваленим "у власних інтересах", не має належного обґрунтування та виходить за межі конституційного подання.

Нагадаємо, що 27 січня Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо повернення покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі за брехню у декларації або її неподання. 

Раніше посли країн "Великої сімки" (Велика Британія, США, Канада, Франція, Італія, Німеччина і Японія) в Україні розробили поради для проведення судової та антикорупційної реформи. Зокрема, пропозиції стосуються реформування КСУ. 

27 жовтня 2020 року Конституційний суд скасував більшу частину антикорупційної реформи: статтю 366-1 Кримінального кодексу про кримінальне покарання за недостовірне декларування (яка передбачала до 2 років в’язниці за брехню в е-декларації) та фактично поставив поза законом існування реєстру е-декларацій політиків, чиновників і суддів, які перевіряло НАЗК.

Згодом Рада повернула покарання за брехню в деклараціях чиновників та політиків, ухваливши відповідний законопроєкт. Але висновок Венеційської комісії Ради Європи за зверненням Володимира Зеленського чітко вказував на те, що цього недостатньо.

Ба більше, Комісія чітко висловила українському президенту позицію щодо того, що краще виконати скандальне рішення Конституційного суду, хай яким би контраверсійним воно не було. 

ТСН.ua дізнавався, як влада виходитиме з конституційної кризи, щоб не втратити транш МВФ. Детальніше — за посиланням.

Відео Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях

Покарання передбачається легше, аніж було: замість ув’язнення держслужбовців тепер може очікувати щонайбільше обмеження волі, а саме - перебування у спецзакладах із м’якшим, аніж у колонії, режимом. За це рішення голосували представники усіх парламентських фракцій. Подробиці - дивіться далі.    

Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях
ТСН. 19:30
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

 

Автор:
Оксана Сопрович
Источник материала
loader
loader