Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження
Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження

Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження

Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження

В Україні 49% опитаних телефоном підтримують рішення припинити мовлення телеканалів «групи Медведчука» – «112 Україна», NewsOne та ZIK. Проти такого рішення виступає 41% респондентів. Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг», які оприлюднили 10 лютого.

Загалом про указ президента Володимира Зеленського, яким ввели в дію рішення РНБО про санкції, знають 78% опитаних, 21% – не знає.

«49% підтримують рішення припинити мовлення телеканалів "112", NewsOne, ZIK, 41% – не підтримують. З моменту введення санкцій рівень підтримки цього рішення зріс з 42 до 49%, натомість кількість критиків зменшилась з 47 до 41%. Важливо, що серед опитаних, які знають про рішення, рівень його підтримки ще вищий (57%), а кількість критиків менша (37%)», – йдеться в дослідженні.

Крім того, 72% українців старше 18 років підтримують запровадження санкцій проти фізичних та юридичних осіб України, якщо їхня діяльність шкодить інтересам держави. Водночас, якщо є докази причетності цих осіб до тероризму або сепаратизму, рівень підтримки санкцій проти них зростає до 85%.

Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження - Фото 2

Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження - Фото 3

Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження - Фото 4

Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження - Фото 5

Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження - Фото 6

Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження - Фото 7

Половина українців підтримують блокування «каналів Медведчука» – дослідження - Фото 8

Опитуваним ставили питання про коронавірусну інфекцію, емоційний стан, просило оцінити дії влади в боротьбі з COVID-19, про довіру до президента та політиків, а також про санкції проти – «112 Україна», NewsOne та ZIK.

«Рейтинг» провів моніторинг суспільних настроїв з 6 по 8 лютого 2021 року, методом опитування CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. Під час дослідження опитали 2500 респондентів. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Воно передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112 Україна», NewsOne і ZIK. Санкції запроваджені на п’ять років.

З 19 членів ради 17 проголосували «за» санкції, один був відсутній, спікер парламенту Дмитро Разумков – утримався. Він вважає, що відповідальних за співпрацю з РФ та фінансування тероризму мають карати згідно з законодавством. Натомість санкції, на його думку, запроваджують проти осіб, яких не можуть притягнути до відповідальності перед українським судом. 

Власник медіахолдингу «Новини» Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції актом цензури. У заяві каналів групи «Медведчука», що з’явилась на сайті «112 Україна», рішення РНБО називають «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». Канали, йдеться в заяві, «намерены бороться за свое право вещать для украинцев, доносить правду до граждан и быть в эфире». Однак автори заяви не уточнили, про які методи боротьби йдеться.

Президент Володимир Зеленський та голова СБУ Іван Баканов вважають заборону каналів групи «Медведчука» боротьбою в інформаційній війні за правду та європейські цінності, а також кроком у боротьбі з російською гібридною агресією. Чому закриття каналів Медведчука — це не наступ на свободу слова читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Секретар РНБО Олександр Данілов заявив, що в Україні працює багато антиукраїнських телеканалів і РНБО вводитиме санкції щодо них після отримання відповідних документів. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков сказав, що надані СБУ матеріали, які лягли в основу рішення РНБО про санкції, є цілком достатніми та вичерпними. Дмитро Разумков розповів, що представники спецслужб не надали додаткової інформації для ознайомлення під час засідання РНБО. Пан Данілов уточнив, що частина документів про фінансування телеканалів засекречена. 

4 лютого перший заступник голови Національної ради з питань телерадіомовлення Валентин Коваль повідомив, що в усіх регіонах України провайдери вимкнули телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne — як на супутнику, так і в кабелі. Регулятор контролює виконання рішення РНБО, оскільки це зона відповідальності Нацради. Телеканали продовжують транслювати свої ефіри на YouTube. Міністерство культури та інформаційної політики раніше повідомило, що направить до компанії запит з проханням заблокувати сторінки телеканалів.

Того ж дня Верховний Суд отримав два позови проти указу президента про санкції щодо Тараса Козака та його каналів. Пізніше ВС отримав ще один подібний позов, який подав харківський юрист, член Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов.

5 лютого сайти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK повідомили, що більше не можуть використовувати власні доменні імена. Вони відтепер доступні на резервних адресах zikua.tv, 112ua.tv и newsoneua.tv.

Фото: Рейтинг

Теги по теме
Новости санкции Виктор Медведчук исследование Рейтинг Инфопространство
Источник материала
loader
loader