Введення податку на додану вартість (ПДВ) на цифрові послуги світових техногігантів, як Google, Facebook та Netflix та інших, принесе до держбюджету України близько 3 мільярдів гривень на рік.
Таким чином міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко прокоментував ухвалення Верховною Радою законопроєкту №4184, який вводить ПДВ на онлайн-послуги компаній-нерезидентів.
За його словами, існує несправедливість в тому, що українські технологічні компанії, надаючи електронні послуги українцям, сплачують ПДВ, а великі іноземні міжнародні компанії – ні, хоча і ті й інші працюють та заробляють кошти в Україні.
"Зверніть увагу: оподатковується не споживач, а компанія, яка надає послуги. І це принесе до держбюджету України близько 3 мільярдів гривень на рік. Звичайного користувача соціальних мереж чи пошукових сервісів закон не зачепить жодним чином", - зауважив міністр.
Які послуги, зокрема, плануються до оподатковування:
- продаж зображень або текстів, електронних книжок;
- продаж аудіо, відео, ігор, азартних ігор, а також послуги з участі в таких іграх;
- надання платного доступу до електронних ресурсів;
- надання у користування хмарних технологій для розміщення даних;
- постачання програмного забезпечення та оновлень до нього;
- надання рекламних послуг в інтернеті, мобільних додатках та інших електронних ресурсах.
"ПДВ на цифрові послуги – ноу-хау для України. Хоча воно вже давно існує в багатьох розвинених країнах світу. Тому його запровадження у нас не стане новиною для зарубіжних компаній. І тим паче погоджуються з необхідністю платити податки. А для українських гравців – це буде додатковою перевагою, адже дозволить працювати на ринку в конкурентних умовах", - додав Ткаченко.
Зазначимо, для іноземних онлайн-сервісів, якими користуються українці, на зразок Facebook, Netflix, Steam, сервісів Apple і Amazon, вводиметься податок в 20%. Сплачуватимуть його самі компанії.
- Автор:
- Лінда Хурані