Дія Сіті – це проєкт Міністерства цифрової трансформації України щодо створення в Україні спеціального правового та податкового режиму для ІТ-компаній.
"Головна мета Дія City — стимулювати розвиток України як цифрової держави, щоб ІТ-індустрія досягла 10% у ВВП країни — зараз частка становить близько 3,7-4,2%. Крім того, доходи IT-галузі в Україні за 5 років можуть значно збільшитись — з $6 млрд до $16,5 млрд. А кількість робочих місць у галузі збільшиться до 450 тисяч до 2025 року", - написав на своїй фейсбук-сторінці Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
У рамках проєкту у законодавство України планують ввести нову форму відносин між роботодавцями та працівниками – ГІГ-контракти, а також деякі елементи англійського права для синхронізації українського законодавства з європейським.
"Дія City створить комфортні умови для росту та розвитку ІТ-компаній. Знижене податкове навантаження, правовий захист та нові інструменти інвестування – все це дозволить Україні створювати продукти світового рівня тут, в Україні", - наголосив під час виступу співавтор законопроєкту, народний депутат Єгор Чернєв. "Наші фахівці працюють в багатьох країнах світу. Дія City створена задля того, щоб вони не шукали кращої долі на Кіпрі чи в Делавері, а щоб вони залишалися тут, щоб реєстрували компанії тут, щоб податки платилися тут".
Доопрацьований законопроєкт №4303 створювався у діалозі з ІТ-спільнотою, додав Єгор Чернєв. Представники галузі запропонували 313 правок, більшість із яких були внесені у новий варіант документу. Новий проєкт закону враховує також положення, що були викладені у альтернативних законопроєктах №4303-1 та 4303-2.
"Після голосування за цей законопроєкт Україна може бути в топ-рейтингах як найкращий податковий та юридичний режим для ІТ-індустрії у як Західній, так і у Східній Європі", – наголосив під час голосування нардеп Давид Арахамія.
Зазначимо, для повноцінного функціонування Дія City, окрім законопроєкту №4303, Верховна Рада має також ухвалити податковий законопроєкт №5376, зареєстрований у ВРУ вчора, 14 квітня.
Нагадаємо, законопроєкт №4303 був зареєстрований у Верховній Раді 2 листопада 2020 року. 3 березня 2021 року Комітет ВРУ з питань цифрової трансформації відправив документ на повторне перше читання.