Найцікавіші українські альбоми 2021 року, які варто послухати
Найцікавіші українські альбоми 2021 року, які варто послухати

Найцікавіші українські альбоми 2021 року, які варто послухати

Гурт Dakh Daughters дивиться на життя з усмішкою. Це справжній талант, який надихає.Так вважає музичний критик, головний редактор порталу Open.ua Олексій Подчашинський. Поділився з Gazeta.ua четвіркою найцікавіших альбомів першого кварталу 2021-го.Святослав Вакарчук – "Оранжерея"Однією з ознак того, що в українській музиці "майже" весна перетворилась на справжню врожайну пору, стала прем'єра "Оранжереї". Це вже третій авторський проєкт Святослава Вакарчука, створений поза межами "Океану Ельзи".Як і у двох попередніх - "Вночі" 2008-го та "Брюссель" 2011-го - в записі взяли участь музиканти гурту. Та однією з головних відмінностей став жіночий вокал. Голос Віталіни Мусієнко, яка майже п'ять років тому перемогла у вокальному конкурсі "Голос країни", додав нових фарб у пісні з-під пера Вакарчука. В деяких композиціях співачка звучить на першому плані, є дуетні номери зі Святославом, є помітний прикрашаючий бек-вокал. У текстах зустрічаються згадки про зелений чай і дивні рими. Та головне, що поету Вакарчуку все ще є, що сказати, зачепивши струни втомлених людських душ Основа практично всіх пісень — фортепіано та гітари. Та цікаво те, що на гітарі грають учасники колективу, для яких вона не є "рідним" інструментом — клавішник Мілош Єліч і бас-гітарист Денис Дудко.Один із засновників ОЕ Денис Глінін тут перемістився з масивної ударної до кахону та перкусії. Гітарист гурту Влад Опсеніца прикрасив лише одну пісню "Моє серце", але одразу кількома гітарами. Також додають джазової магії музиканти Сергій Сидоренко на трубі й флюгельгорні та Олександр Чаркін на тромбоні й бас-трубі.Деякі пісні Святослав Іванович написав у різні роки, але по різних причинах вони так і не влились до репертуару "Океану Ельзи". Вистачає і створених спеціально для цього проєкту. Тематика особиста, душевна. У текстах зустрічаються згадки про зелений чай і дивні рими. Та головне, що поету Вакарчуку все ще є, що сказати, зачепивши струни втомлених людських душ.Загальний розмірений і зігріваючий настрій "Оранжереї" спрацьовує як пісенні ліки в наш сумбурний карантинний час. Як зауважує Вакарчук у пісні "За крок до неба": "Не давай чужим словам намести сніг у думках". А у "Диві": "Кажу я вам, диво в житті буває".Найцікавіші пісні: "Оберіг", "Моє серце", "За крок до неба", "Диво".

Джамала – "Ми"Новий альбом Джамали – ще один важливий реліз березня. Має вісім пісень. Вже відомі слухачеві "Кохаю" - спільний із Jah Khalib сингл 2019 року, "Вдячна", Like a Hero — англомовна версія саундтреку до фільму Аґнєшки Голланд "Ціна правди". Та ще п'ять світлих і надихаючих композицій.Співачка свідомо випустила фактично мініальбом, із традиційним складом ритм-секції, додавши трохи духових та струнних. Адже в квітні вийде ще одна платівка, більш електронна "5:45". "Ми" - це весняний поп з елементами грайливого соулу та джазу "Ми" має вісім розповідей, зізнань, роздумів на особисті теми: віри, вдячності, любові та людської сили, яка є в кожному з нас. Кожна пісня сповнена спектром емоцій. Основа — промінь світла й надії.Це відчувається від перших оптимістичних ноток "Вірю в тебе", присвяченої вірі в дітей і в себе. "Тому що всі ми трошки діти", як зауважує Джамала. Додається зізнання в коханні в композиції "Вдячна": "Поки в очі дивлюся твої, хай почекає світ". Згодом у пісні "Ми" — розуміння, що лише разом вдасться подолати будь-які труднощі. А у "Силі" чуємо роздуми про внутрішню силу, якої іноді не вистачає, аби зробити крок у складній життєвій ситуації. "І втомилась я слухати поради всіх. Знаю краще, в чому моя сила", "Тепер не боюсь я болісно впасти, бо сила підхопить як міцний літак. Лише вперед". Навіть у композиції "Вогонь і вода" є світло: "І нехай сталося так, жалю в мене нема. Пробачай, знай, милий, я вогонь, а ти вода". Усіма барвами райдуги щастя й надії Джамала співає і у творі "Загадка"."Ми" - це весняний поп з елементами грайливого соулу та джазу. Нагадування кожному з нас, що в будь-якій ситуації не треба опускати руки. Варто згадати, що обов'язково є хтось поруч. Передусім — ти сам. Треба лише зазирнути у дзеркало душі та серця.Найцікавіші пісні: "Вдячна", "Вогонь і вода", "Загадка".
Kalush – HotinФайне реп-тріо Kalush з'явилося наче нізвідки восени 2019 року з дивним і водночас стильним синглом та кліпом "Не маринуй". Після цього випустили трек "Ти гониш" і спільну роботу зі старшою сестрою по реп-родині Alyona Alyona "Гори".На сьогодні загальна кількість переглядів на YouTube перших трьох відео гурту становить понад 9 мільйонів. Загалом представили 14 кліпів до моменту прем'єри дебютного альбому Hotin. Фірмова читка, український мелос, вдале вплетення таких інструментів, як дримба та сопілка, виділяють Kalush з-поміж інших вітчизняних реп-гуртів. Kalush пропонують колоритний флоу на різноманітні теми, а не лише про чорно-білий світ. Пристойні біти. Та харизматичних учасників: основний автор і соліст Олег Псюк, МС Килиммен та мультиінструменталіст Ігор Діденчук."Ми створюєм навколо себе вайб. Давай до нас у коло залітай", - співають у треку "Вайб". І це важливо. Розповідають історії з життя, доступною мовою, хоч і швидко. Без якихось стереотипних тем про вживання тих чи інших речовин. А окрім потужних та бадьорих треків у дебютнику знайшлося місце ліричним номерам "Зорі", "Не забуду", "Дивна".Фірмова читка, український мелос, вдале вплетення таких інструментів, як дримба та сопілка, виділяють Kalush з-поміж інших вітчизняних реп-гуртів.Найцікавіші пісні: "Не маринуй", "Зорі", "Тіпок", "Не забуду", "Ти мала не думала".
Dakh Daughters – Make UpТретій альбом фрік-кабаре Dakh Daughters - однієї з найоригінальніших творчих одиниць української театрально-музичної сцени сучасності.Напередодні випуску септет представив у Києві однойменну документально-музичну виставу. Спільне одне. Make Up — це приватні історії актрис гурту, які перетворюються в номери, твори. Поки за вікном черговий карантин, як тут не уявити ці пісні у живому виконанні на сцені? А разом з ними і загримовані, та знайомі обличчя талановитих виконавиць У кожної учасниці своя доля, життя, історії. Про кохання, небажані залицяння, взаємини батьків і дітей, щастя, світ. Без гриму, але з почуттями. Справжні, живі. Дивитися на життя з усмішкою — ось справжній талант, який надихає.І все це під традиційний для гурту музичний супровід: скрипка, віолончелі, контрабаси, фортепіано, барабани, акордеон та інші. Поки за вікном черговий карантин, як тут не уявити ці пісні у живому виконанні на сцені? А разом з ними і загримовані, та знайомі обличчя талановитих виконавиць.Найцікавіші пісні: I Want, Suknya v trusakh, Khtila Tila, Rozy.
5 нових українських пісень, які варто слухати цієї весни, на думку Олексія Подчашинського:8LIS5 – Faded WisdomПерший сингл та артхаусний кліп 8LIS5 — нового творчого об'єднання колишніх учасників гурту Esthetic Education Луї Франка, Юрія Хусточки, Андрія Надольського, Іллі Галушко та музиканта й композитора Петра Чернявського.
ZAKHAR – "П'яні, Закохані, Дурні"Легкий та вайбовий сингл Захара Борисенка, екс-басиста гурту "её". Зізнання у щирому коханні, яке здатне надихнути на політ у космос. Як мінімум.
Паліндром – "Останній танець"Свіжа робота проєкту Степана Глави з "Глави 94". Пісня, з якої розпочинається робота над вже третім альбомом Паліндрома. Про те, що турбує автора, про огидні йому речі. Ось лише одна з цитат: "Поки телік спекулює стадним смаком, їх кумирам похер, шо на сході стало спекотно".
Ready in LED – Only TonightОдна з чотирьох пісень дебютного релізу нового проєкту Олі Дібрової – Ready in LED. Ретро-електро естетика 1980-х доповнена сучасними музичними емоціями.
Monotonne feat. Tik Tu – "Сутеніє"Гіпнотичний і симпатичний дует електронних експериментаторів із Дніпра Monotonne та тернопільських котиків Tik Tu.
"Україна не пропонує альтернативи російській клубній та реп-музиці. Тому українці активно слухають російську. У наших виконавців триває спад. Щороку виходить понад 300 альбомів, але мало пісень можна виділити як потенційні хіти. А Росія та навіть Білорусь продукують неймовірну кількість контенту для підліткової й молодіжної аудиторій. Зірок конвеєром вирощують за один-два роки. Просувають через телевізійні та інтернет-шоу. Швидко набирають перегляди в соціальних мережах.Попит на українську музику є. The Hardkiss та "Без обмежень" цьогоріч готують концерти на "Олімпійському". "Антитіла" збирають стадіони у містах. Низка виконавців почали збирати більші зали. І продовжували б, якби не карантин. Але це музика не для підлітків, які слухають російський реп", - каже музичний критик, головний редактор медіа LiRoom Олексій Бондаренко в інтерв'ю журналу "Країна".

Источник материала
loader
loader