Зеленський обговорив з президенткою Грузії взаємне визнання Covid-сертифікатів
Зеленський обговорив з президенткою Грузії взаємне визнання Covid-сертифікатів

Зеленський обговорив з президенткою Грузії взаємне визнання Covid-сертифікатів

У Києві відбулася офіційна церемонія зустрічі президента України Володимира Зеленського та президентки Грузії Саломе Зурабішвілі
Фото: president.gov.ua

На порядку денному лідерів стояло питання взаємного визнання документів про вакцинацію

Президент Володимир Зеленський заявив, що взаємне визнання документів про Covid-вакцинацію Україною та Грузією перебуває на порядку денному. Про це український лідер повідомив у ході спільного брифінгу з президенткою Грузії.

Зеленський підкреслив, що це максимально спростить перетин кордону для громадян обох держав.

«Варто посилити координацію у сфері міжлюдських контактів і туризму, особливо в умовах триваючої пандемії. На порядку денному взаємне визнання документів про вакцинацію, що максимально спростить перетин кордону громадянами обох наших країн», – сказав Зеленський.

До слова, «слугу» Камельчука, який називав коронавірус вигадкою, призначили у ПАРЄ спікером щодо Covid-паспортів.

Як відомо, у ЄС «ковід-сертифікат» почав працювати з 1 червня. Його почали видавати вже сім країн: Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Греція, Хорватія та Польща. Остаточно впровадити документ у Європейському Союзі планували із 15 червня.

Своєю чергою, Україна пускатиме іноземців із ковід-паспортами, але не на всі вакцини.

Зазначимо, що ВООЗ наразі затвердила використання вакцин Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen, Sinopharm та Sinovac. В Україні роблять щеплення вакцинами Pfizer/BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac.

Зазначимо, міжнародне свідоцтво про вакцинацію не є «ковідним сертифікатом» чи «паспортом». У свідоцтві вказується лише інформацію про щеплення, натомість у сертифікаті вказуватимуть також інформацію про негативні ПЛР-тести або одужання від Covid-19.

«Ковідні сертифікати» планують запустити в Україні до 1 липня. У МОЗ запевняли, що український сертифікат буде сумісним із європейськими. Окрім Угорщина, Молдова й Туреччина також погодилися визнавати українські сертифікати.

Також міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко повідомив, що українці, які вакцинуються китайською вакциною від коронавірусу Sinovac, отримають міжнародний сертифікат про вакцинацію.

Источник материала
loader
loader