Ізраїль зафіксував падіння ефективності вакцини Pfizer проти штаму «Дельта»
Ізраїль зафіксував падіння ефективності вакцини Pfizer проти штаму «Дельта»

Ізраїль зафіксував падіння ефективності вакцини Pfizer проти штаму «Дельта»

Водночас захист від госпіталізації і серйозного перебігу захворювання залишався сильним
Фото: з відкритих джерел

У міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю вважають, що вже наступного тижня число заражених за добу перевищить 1000 людей

Темпи зростання захворюваності на новий штам коронавірусу «Дельта» в Ізраїлі свідчать про те, що вакцина Pfizer не надто захищає від недуги. Про це повідомляють «Вісті».

Згідно з даними, представленим вранці 6 липня в Міністерстві охорони здоров'я, 507 ізраїльтян отримали 5 липня повідомлення про те, що вони заражені коронавірусом. Відсоток позитивних результатів на аналізи наближається до 1% (якщо точніше, то 0,97%). 50% нових заражених – неповнолітні: учні шкіл і дитсадків. В результаті поширення захворювання близько 50 тис. ізраїльтян перебувають на карантині.

Про зниження ефективності вакцини Pfizer щодо штаму «Дельта» заявляє і Вloomberg. «Протягом останніх тижнів вакцина Pfizer Inc. була менш ефективною для запобігання зараженню коронавірусом в Ізраїлі, але, як свідчать урядові дані, вона продовжує забезпечувати міцний захист від серйозних наслідків від Covid-19», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю вважають, що вже наступного тижня число заражених за добу перевищить 1000 людей.

У міністерстві охорони здоров'я Ізраїлю підкреслили, що епідемічний аналіз, проведений Службою суспільної охорони здоров'я, говорить про зниження приблизно на 30% ефективності вакцин як щодо запобігання заражень, так і щодо запобігання заражень з симптомами.

Водночас, кажуть у Міністерстві охорони здоров'я, ефективність вакцин в запобіганні госпіталізації і важкої форми захворювання становить 93%. Як результат збільшення числа госпіталізованих в країні йде набагато повільніше, ніж зростання числа заражених. З 2 травня по 5 червня ефективність запобігання госпіталізації склала 98,2% в порівнянні з 93% з 6 червня по 3 липня.

Увечері 6 липня уряд країни обговорить усі можливі заходи, аби запобігти поширенню вірусу «Дельта». Серед запропонованих заходів – зобов'язати дітей проходити експрес-аналізи перед початком великих заходів. Буде також рекомендовано, щоб батьки дитини, що перебувають на карантині, теж починали ізоляцію. Крім того, буде розширено список країн, після повернення з яких люди будуть змушені піти на карантин, навіть якщо вони були вакциновані.

Як раніше повідомляв «Глаком», незважаючи на те, що в Ізраїлі половина дорослого населення була щеплена вакциною Pfizer і вже вакцинували частину підлітків, уряд відзначає чимало нових випадків захворюваності коронавірусом, які були викликані штамом «Дельта».

Раніше повідомлялося, що Ізраїльська держава відмовилася від запланованого на 1 липня зняття обмежень для в'їзду відпочивальників та туристів з-за кордону. Таке рішення було прийнято міністром охорони здоров'я Ніцаном Горовицем та прем'єром Нафталі Беннетом в зв'язку зі зростанням захворюваності й поширенням в світі індійського штаму коронавірусу.

Тим часом, за весь період вакцинальної кампанії проти коронавірусу Sars CoV 2 в Україні проведено 2 998 614 щеплень, із них майже третина – це другі дози вакцини.

Також, Міністерство охорони здоров’я зареєструвало в Україні вакцину Janssen (Johnson&Johnson) від Covid-19 для екстреного медичного застосування. Про це 5 липня повідомляє МОЗ України.

Крім того, у ніч на 3 липня стало відомо про смерть 47-річного мешканця Вінницької області за чотири години після щеплення вакциною Pfizer.

Згодом у Pfizer відреагували на смерть українця після вакцинації.

Источник материала
loader
loader