Володимир Зеленський хоче "усунути" національні меншини в Україні
Володимир Зеленський хоче "усунути" національні меншини в Україні

Володимир Зеленський хоче "усунути" національні меншини в Україні

Президент України виступив за скасування національних меншин. Замість них глава держави запропонував ввести поняття "національних спільнот".

Про це Володимир Зеленський повідомив під час свого виступу на форумі "Україна 30", повідомляє Telegram-канал "Сьогодні".

Меншини, спільноти та корінні народи

За словами президента України, законопроект про національні спільноти покликаний захищати кожну спільноту, що сформувалася на території України. У зв'язку з цим в офісі Президента займаються підготовкою закону про корінні народи. Головна мета нових законопроектів-рівноправність незалежно від національності.

"Ми будемо робити все, щоб захищати національну, ще раз кажу, не меншину, вважаю, національну спільноту, яка живе в Україні. Захищати українців, захищати корінні народи, захищати кожну національну спільноту. Цей закон про захист вже готовий і незабаром з'явиться",- заявив Володимир Зеленський.

Виступ Володимира Зеленського на форумі " Україна 30"

Нагадаємо, 1 липня Верховна рада України на позачерговому пленарному засіданні прийняла законопроект "Про корінні народи України". Згідно з ним корінними народами офіційно визнані караїми, кримчаки і кримські татари. Законопроект підтримали 325 голосами.

"Всі законодавчі ініціативи спрямовані і зроблені саме для того, щоб в Україні кожна людина відчувала, що вона...він рівний громадянин, незважаючи на його національність. Ми всі є громадянами нашої великої країни",- резюмував глава держави.

Інші тези

Володимир Зеленський під час свого виступу на форумі розповів про майбутні пам'ятні заходи, присвячені 80-й річниці розстрілу в Бабиному Яру та 90-й річниці Голодомору.

29 вересня в Україні вшановуватимуть пам'ять загиблих у Бабиному Яру. За словами глави держави, Україна очікує безліч іноземних гостей до цієї дати.

Виступ Володимира Зеленського на форумі " Україна 30"

Президент зазначив, що українці повинні отримувати правдиву інформацію про геноцид, тому в уряді зроблять все можливе для завершення другої черги будівництва історико-меморіального комплексу, який дозволить "доторкнутися кожному до цієї трагічної історії".

Крім того, Зеленський підняв і мовне питання. Так, президент заявив, що російська мова не є власністю Російської Федерації. Він також нагадав, що в 2014 році через збройний конфлікт з Росією найбільше загинуло українців з Дніпропетровської області, де російська є основною мовою спілкування.

Раніше портал MY.UA повідомляв про те, що Зеленський відповів Путіну по всіх пунктах і в мережі розгорілися нові суперечки.

Також ми писали про відмова від Донбасу і другий термін: Володимир Зеленський дав велике інтерв'ю Наталії Мосейчук.

Щоб не пропустити найцікавіші новини - читайте нас в Telegram і Viber.

Источник материала
Поделиться сюжетом