Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) прийняла рішення відновити розслідування, метою якого є встановлення першопричини походження коронавірусу SARS-CoV-2.
Для цього буде створена нова група дослідників, до складу якої увійдуть близько 20 фахівців з лабораторної безпеки, біологічного захисту та генетики, а також експерти з хвороб тварин.
Наукові дослідження будуть проводиться не тільки в Китаї, але і на територіях інших країн.
Правда, поки невідомо, чи отримає нова команда дозвіл на роботу в самому Китаї.
Рекордное после Второй мировой: Covid-пандемия привела к сокращению продолжительности жизни.
Зокрема, в документі йшлося про те, що вчені так і не змогли прийти до єдиного висновку з цього питання.
У доповіді також зазначалося, що в якості найбільш вірогідної була висунута версія про передачу вірусу між тваринами, а потім людині.
Найменш вірогідною вважається гіпотеза про виведення SARS-CoV-2 в лабораторних умовах.
Тоді ж дослідники не рекомендували вивчати гіпотезу про витік SARS-CoV-2 з лабораторії.
Завданням нової групи, створеної ВООЗ, буде пошук даних, необхідних для запобігання майбутніх інфекційних спалахів, а також з’ясування впливу поведінки самої людини на виникнення нових хвороб.
На тому, щоб ВООЗ відновила розслідування, наполягали офіційні особи США, в тому числі держсекретар Ентоні Блінкен.
При цьому Китай вимагав, щоб організація при дослідженні походження вірусу зосередилася на інших країнах, таких як Італія і США.
Голова КНР Сі Цзіньпін, виступаючи на 76-й сесії Генасамблеї ООН, заявив, що Китай буде дотримуватися науково обґрунтованого дослідження походження Covid-19 і брати в ньому активну участь, категорично виступаючи проти будь-яких політичних маніпуляцій.