Невідомі в балаклавах зірвали показ фільму про Голодомор в Москві: що відомо – сюжет
Невідомі в балаклавах зірвали показ фільму про Голодомор в Москві: що відомо – сюжет

Невідомі в балаклавах зірвали показ фільму про Голодомор в Москві: що відомо – сюжет

Обзивали фашистами і погрожували розправою. Показ фільму про Голодомор у Москві зірвали невідомі. Зо три десятки молодиків у масках і балаклавах вдерлися до будівлі правозахисного центру "Меморіал", де показували художній фільм Аґнешки Холланд "Гарет Джонс". Подробиці дізнавався журналіст "5 каналу".

Увечері 14 жовтня у Москві відбувався показ фільму "Гарет Джонс" польської режисерки Аґнешки Холланд про Голодомор в Україні. Українському глядачу фільм відомий під назвою "Ціна правди". Стрічку демонстрували в центрі "Меморіал". Влада РФ визнала його таким, який "фінансують іноземні агенти". Під час показу фільму близько трьох десятків молодиків у балаклавах зайшли до будівлі, видерлися на сцену і почали вигукувати образливі гасла. Організатори викликали поліцію і передали їм трьох затриманих нападників. Решта – втекли. Проте правоохоронці не кинулися їх наздоганяти, натомість усю ніч допитували відвідувачів кінопоказу . Зокрема, їх цікавило, з якою метою ті прийшли на показ. Зрештою фільм таки дозволили глядачам додивитися.

"Вони кричали хвилин 10, ми трьох спіймали і не випускали. Приїхала поліція, ми їх здали. Цих відпустили, як це у нас буває", – зазначає координатор освітніх проєктів центру "Меморіал" Ірина Щербакова.

А от глядачів відпустили лише завдяки юристам центру, які ледве прорвалися в приміщення. Наостанок поліція вилучила систему охоронно-пожежної сигналізації, мовляв, це відеореєстратори. У Центрі "Меморіал" вважають, відсутність сигналізації може стати приводом для опечатування будинку.

"Чому вони прив'язалися до нашого обладнання? Дім залишився без сигналізації, понад 1000 квадратних метрів. Це грубе порушення промислової безпеки", – наголосила юристка центру "Меморіал" Ірина Путілова.

Центр "Меморіал", де показували фільм, досліджує репресії в СРСР та у сучасній Росії. Стрічка "Гарет Джонс" розповідає про подорож валійського журналіста Гарета Джонса до України навесні 1933 року. Саме він першим у західних ЗМІ повідомив, що на території України відбувається страшний голод. У фільми також ідеться про конфлікт Джонса із американським журналістом Волтером Дюранті, який заперечував Голодомор. Проте за серію репортажів про СРСР отримав Пулітцерівську премію. Гарет Джонс загинув 1935 року під час відрядження до Внутрішньої Монголії. Він отримав три кульових поранення за день до свого 30-річчя. Існує версія, що так йому помстились у НКВС за правду про страшну трагедію українського народу.

Павло Штельмах, "5 канал"

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі з команди "Слідство.Інфо" домовилися про прем'єру в приміщенні "Малої опери" нового фільму про таємниці офшорного бізнесу президента Володимира Зеленського та його зв'язки з олігархом Ігорем Коломойським. Проте за кілька годин до початку стало відомо, що показ може зірватися.

Теги по теме
Кино Скандал Москва
Источник материала
loader
loader