Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі
Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі

Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі

Студія Makhno Architects створила концептуальний проєкт поселення на Марсі під назвою Plan C.

Минулого року студія презентувала проєктну пропозицію підземного бункера Plan B, тож наступним кроком стала колонізація Марсу. "Це наше бачення естетики майбутнього, яке, цілком можливо, ніколи не настане", — коментує студія.

Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 1)
Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 2)

Поки що Марс не пристосований до життя: планета має атмосферу з вкрай низькою щільністю, майже повну відсутність кисню, активну сонячну радіацію на поверхні, низьку гравітацію та середню температуру повітря −50°C. Часті піщані бурі до 100 м/с та метеорити.

Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 3)
Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 4)
Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 5)
Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 6)

Для Plan C архітектори взяли умовну часову точку, коли можливо збудувати повноцінне місце для життя: на Марсі вже представлена робототехніка, знайдені способи перероблення марсіанських ресурсів та шляхи усунення радіації з реголіту й виробництва необхідної кількості кисню, води та продовольства.

Зовнішні стіни автономного поселення будуть збудовані 3D-принтерами, бо люди цим займатися не зможуть. Вільно пересуватися без костюмів та апаратів з киснем можливо тільки всередині будівлі.

Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 8)
Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 9)

Поселення має знаходитися якомога ближче до екватора, щоб уможливити досягнення такого тиску й температури, які будуть максимально придатними для життя. Plan C має розміщуватися на схилі кратера для забезпечення належного захисту від піщаних бур і радіації, тому за своєю формою будівля нагадує тор або бублик.

Вздовж усього поселення простягається загальний коридор, який слугує місцем для прогулянок і зоною для харчування. Половину "бублика" займають спальні зони, іншу половину — технічні, дослідницькі та загальні зони.

Атмосфера інтер’єрів поєднала в собі два світи: Марс та Землю. Колірна гама наслідує піщані бурі, можливість дихати забезпечена живими рослинами.

Вздовж коридору дерева та зелень завдяки фітоосвітленню будуть перетворювати вуглекислий газ та воду в кисень. Дорога до загальних зон має нагадувати звичайну прогулянку просто неба.

Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 10)

Серед життєво необхідних зон є медичний блок та ізолятор, дослідницький центр, в якому спостерігають за планетами та атмосферою, хімічні та біологічні лабораторії, диспетчерський центр та адміністративний блок. Для безпечного входу та виходу важливо розробити шлюз, в якому можна буде переодягнутися до чи після космічних прогулянок.

Усі харчові продукти мають вирощуватися на місці. Аграрна зона являє собою сферичні теплиці з овочами, які нагадують маленькі планети.

Plan C: Студія Махно розробила концепт поселення на Марсі (фото 11)

Попід стінами на кам’янистих брилах можна сидіти, лежати і спілкуватися. Голограма Землі у центрі кімнати має нагадувати про рідний дім, а неонова підсвітка створить настрій для марсіанської вечірки.

Мінімалістичні спальні кімнати з великим екраном на стелі розраховані на одну або дві особи.

Щоб запобігти атрофії м’язів через низьку гравітацію розробилена зона велотренажерів, а дизайн басейну нагадує вузьку гірську долину. В окремому приміщенні знаходиться капсула для флоатингу для відновлення свого внутрішнього "я".

 

Читайте також:

Украинский проект вошел в лонг-лист архитектурной премии Dezeen Awards 2021.

Привиди — це не страшно: "Привіти" обнесли парканом до Хелловіну в знак протесту проти забудови Києва.

mahno
Источник материала
loader
loader