Медведчук заявив про те, що влада погрожує судам розпуском, якщо вони не будуть приймати рішення, вигідні Банковій
Медведчук заявив про те, що влада погрожує судам розпуском, якщо вони не будуть приймати рішення, вигідні Банковій

Медведчук заявив про те, що влада погрожує судам розпуском, якщо вони не будуть приймати рішення, вигідні Банковій

Про це заявив народний депутат України, голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук, спілкуючись з журналістами після засідання Печерського районного суду міста Києва, який сьогодні обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Підпишіться на Знай у Google News! Тільки найяскравіші новини!

Підписатися

Політик підкреслив, що українська влада робить все для того, щоб побудувати диктатуру в країні, і про це свідчать не абстрактні загрози, а конкретні дії Президента і його команди.

"Коли мене запитують, чи можливе прийняття судом справедливого рішення за незаконними звинуваченнями, Я наводжу приклад того, який тиск чиниться сьогодні на судову владу ‒ виявляється офісом Президента, особисто Президентом України, який втручається у справи і намагається підім'яти під себе судову владу, зробити її ручною. І прямих доказів цьому дуже багато", - сказав Віктор Медведчук.

В першу чергу він нагадав про відкликаний згодом законопроект про розпуск Конституційного Суду і про незаконне звільнення його суддів, яке послідувало після відмови КСУ в неконституційні зміни до Основного Закону держави.

"Чому йому (Володимиру Зеленському. - Ред.) не підходив Конституційний Суд? Все дуже просто. Після приходу до влади та обрання нового парламенту він звернувся з приводу внесення змін до Конституції. і з семи або восьми звернень по п'яти або шести Конституційний Суд, даючи обов'язкові висновки, для того щоб парламент міг розглянути на предмет внесення змін до Конституції, дав негативні висновки. І це не сподобалося Президенту. Тому що там йшлося про збільшення повноважень Президента, що порушує вимоги статті 106 Конституції», – пояснив парламентарій.

Також він зазначив, що через КСУ Зеленський хотів закріпити за Президентом право призначати керівника ДБР, впливати на НАБУ, впливати на правоохоронну систему в цілому.

"Конституційний суд з цим не погодився. Що він отримав у відповідь? Законопроект про розпуск. Ну, добре - цей законопроект відкликали. Що робить далі Президент? Він підписує указ про звільнення двох суддів Конституційного Суду. Підписує укази про скасування указів про їх призначення. Укази про їх призначення були підписані і були прийняті при іншому Президенті. І стабільність, і конституційні права, і обов'язки гарантовані саме тим, що передбачають незалежність судової влади», – підкреслив голова політради ОПЗЖ.

Потім, за словами Медведчука, Президента України не влаштувало рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, і відразу з'явився законопроект про його розпуск. Таким чином влада шантажує і ОАСК, і інші суди.

"Ви думаєте немає загроз, що, якщо той же Печерський або будь-який інший суд буде приймати якісь рішення, які будуть розходитися з позицією Зеленського і його команди, то ці суди розпустять? Що повинні думати люди, які ходять в мантіях і виконують сьогодні обов'язки суддів? Як вони повинні до цього ставитися? Якщо є приклад суддів Конституційного Суду, якщо є приклад розпуску не просто N-ського якогось суду, а Конституційного суду", - зазначив політик.

Ще одним доказом бажання влади підпорядкувати собі судову систему, на думку Віктора Медведчука, є передача частини повноважень незалежної судової влади під зовнішнє управління.

«Ви знаєте вимоги міжнародних спостерігачів з приводу зміни складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради правосуддя, введення туди міжнародних спостерігачів і членів міжнародних організацій ‒ іноземців, які будуть приймати там рішення. Не наші представники суддівського корпусу, не представники нашої правоохоронної системи, а саме іноземці будуть приймати рішення з приводу людей, які претендують на звання судді. Це називається механізм зовнішнього управління, який введений в Україні в цілому в питаннях державного устрою, механізм впливу, незаконного злочинного впливу на суддівський корпус, на суд", - упевнений опозиційний політик.

Віктор Медведчук підкреслив, що судову систему в Україні планомірно знищують: з одного боку ‒ внутрішнім адміністративним тиском з боку офісу Президента і особисто Володимира Зеленського, з іншого ‒ використовуючи механізм зовнішнього управління.

Источник материала
loader
loader