Науковці з Австралії та Великої Британії з’ясували, що правильне носіння маски знижує ризик захворіти коронавірусною хворобою на 53%, а дотримання соціальної дистанції – на 25%. Про це повідомляє The Guardian.
Вчені також встановили, що миття рук знижує захворюваність на 53%, однак цей показник не можна вважати статистично точним через невелику кількість випадків включених у дослідження.
Науковці Единбурзького університету (Велика Британія) та університету Монаша (Австралія) проаналізували 30 досліджень з різних країн світу, на основі яких вивчили ефективність різних обмежень під час пандемії коронавірусної інфекції.
«Це перше глобальне дослідження такого роду. <…> Систематичний огляд та метааналіз показують, що деякі засоби індивідуального захисту, включаючи миття рук, носіння масок та соціальне дистанціювання, пов'язані зі зниженням захворюваності на COVID-19», – йдеться в дослідженні, яке опублікували в «Британському медичному журналі» (The BMJ).
Науковці дійшли висновку, що маски – найефективніший засіб боротьби з пандемією COVID-19. За їх словами, разом із програмами COVID-вакцинації необхідно продовжувати карантинні заходи, які включають носіння масок, дотримання соціальної дистанції та миття рук.
Дослідники з Університету Монаша та Единбурзького університету додали, що інші заходи — локдауни, закриття кордонів, шкіл і робочих місць — потребують додаткового аналізу.
Нагадаємо, у січні 2021 року дослідники з Політехнічного університету Вірджинії з’ясували, що якщо вдягнути звичайну хірургічну маску, а поверх неї ще просту з тканини, то можна вберегтися від 90% інфекційних частинок коронавірусу.
Фото: flickr