Соцмережа Facebook звернулася до Департаменту поліції Лос-Анджелеса з вимогою «припинити створення фейкових профілів для стеження за користувачами», повідомляє BBC.
У листопаді 2021 року британське видання The Guardian повідомило, що поліція міста таємно використовувала програмне забезпечення Voyager Labs для збору у соцмережах даних про підозрюваних, використовуючи фейкові акаунти. Voyager Labs здатне аналізувати великі обсяги даних, щоб допомогти розкрити злочини, у тому числі, допомогти визначити мотиви та переконання користувачів.
Для поліції програмне забезпечення було корисним при розслідуванні діяльності вуличних банд і відіграло вирішальну роль у наданні допомоги відділу, який займається розслідуванням грабежів та вбивств.
Віце-президент Facebook Рой Остін розкритикував правоохоронців через практику створення фейкових акаунтів.
Він нагадав, що політика Facebook прямо забороняє створення та використання фейкових акаунтів, адже це суперечить задекларованій меті соцмережі, – «дати можливість спілкуватись та ділитись інформацію з реальними людьми».
«Поліція повинна дотримуватися політики Facebook під час створення облікових записів у наших сервісах. Департамент поліції повинен припинити створення та використання фейкових облікових записів для спостереження за користувачами», – заявив Остін.
Департамент поліції Лос-Анджелеса наразі не коментував заяву Facebook.
- Читайте також: Експрацівниця Facebook: Компанія заради прибутку заохочує до розпалювання ненависті
У жовтні 2021 року американські та європейські ЗМІ опублікували внутрішні документи Facebook, які свідчать, що компанія роками нехтувала безпекою користувачів заради отримання прибутків. Документи надала пресі колишня менеджерка компанії.
Згідно з документами, Facebook під час внутрішнього дослідження встановила, що соцмережі компанії мають негативний вплив на дітей та молодь, зокрема, на їх психічне здоров’я. Однак результати дослідження топ-менеджмент компанії приховав.
Засновник та генеральний директор компанії Марк Цукерберг назвав витік документів «скоординованим наклепом».
Фото: Chesnot/Getty Images