Народ рохінджа вимагає у Facebook $150 млрд через мову ворожнечі
Народ рохінджа вимагає у Facebook $150 млрд через мову ворожнечі

Народ рохінджа вимагає у Facebook $150 млрд через мову ворожнечі

Біженці, представники народу рохінджа, у Великій Британії та США подали до суду на корпорацію Meta. Позивачі звинувачують компанію в тому, що вона дозволила поширювати у своїй соцмережі мову ворожнечі проти них.Про це повідомила британська служба новин BBC.Десятки біженців вимагають в корпорації компенсацію в розмірі понад 150 млрд доларів (близько 4,11 трильйона гривень). Вони стверджують,що соцемережа Facebook пропагує насильство проти представників меншини.Зокрема, компанію звинуватили в тому, що вона дозволила "роками продовжувати поширення ненависної та небезпечної дезінформації".За інформацією журналістів, британська юридична фірма, яка представляє інтереси деяких біженців, надіслала до Facebook листа, в якомустверджується таке:
- алгоритми Facebook "посилили мову ненависті проти народу рохінджа";
- компанія не інвестувала в модераторів і фактчекерів, які знали про політичну ситуацію в М'янмі;
- компанії не вдалося видалити дописи або акаунти, які підбурювали до насильства проти рохінджа;
- вона не змогла "вжити належних і своєчасних заходів" попри попередження благодійних організацій та ЗМІ.У США юристи також подали скаргу на компанію у Сан-Франциско, звинувативши її в тому, що вона "готова продати життя народу рохінджа заради завоювання ринку в невеликій країні Південно-Східної Азії".Зокрема, у скарзі юристи посилались на дописи у соцмережі, знайдені під час розслідування інформаційного агентства Reuters. Наприклад, в дописі за 2013 рік йшлось: "Ми повинні боротися з ними так, як Гітлер боровся з євреями".В іншому було таке: "Налийте палива та підпаліть, щоб вони могли швидше зустрітися з Аллахом".Водночас, ще у 2018 році Facebook визнав, що зробив недостатньо, щоб запобігти розпалюванню насильства та ненависті проти рохінджа.
Це сталося після незалежного звіту, створеного на замовлення Facebook, в якому сказано, що платформа створила "сприятливе середовище" для поширення порушень прав людини.Рохінджа – етнічна група, яка сповідує переважно іслам та стикається з дискримінацією у М'янмі. У серпні 2017 року ісламісти з угруповання "Армія порятунку рохінджу Аракана" напали на співробітників поліції М'янми та вбили кілька людей. У відповідь урядові війська розпочали силову операцію у штаті Ракхайн на півночі країни. У регіоні почалися переслідування місцевих мусульман-рохінджів. Близько 750 тисяч із них були змушені втекти до сусідньої Бангладеш.

Источник материала
loader
loader