Бельгія погодила закриття суперечливих старих ядерних реакторів
Бельгія погодила закриття суперечливих старих ядерних реакторів

Бельгія погодила закриття суперечливих старих ядерних реакторів

КИЇВ. 23 грудня. УНН. Уряд Бельгії уклав угоду про закриття семи старих ядерних реакторів до 2025 року, пише УНН з посиланням на BBC.

Деталі

Деякі реактори на станціях, що експлуатуються енергокомпанією Engie, використовуються з 1970-х років і довгий час викликають занепокоєння в регіоні. Реактори, розташовані на двох станціях - у районі Дула і Тіанжа - неодноразово зупинялися для перевірок з безпеки і - викликали страх в сусідніх країнах.

Напруженість загострилася в 2015 році, коли плани з використання реакторів понад їх 40-річного проектного терміну служби зустріли скаргами, що надходили з міст, розташованих за кордоном.

Німецьке місто Аахен навіть почало пропонувати жителям препарати йоду в 2017 році через побоювання з приводу безпеки реакторів в Тіанжі після закриття через тріщини і витоки води.

Дебати про те, як вирішувати ядерну проблему, тягнулися роками через різкі розбіжності між сторонами в уряді, які встановили 2021 рік як крайній термін для вирішення цього питання.

Компроміс був досягнутий після довгих років дебатів і нічних переговорів міністрів уряду. План у принципі був підтверджений на прес-конференції в четвер.

Основна угода передбачає будівництво двох газових електростанцій для компенсації дефіциту енергії. Уряд повідомляє, що в березні план буде переглянутий у зв'язку з можливими проблемами з дозволами.

Прем'єр-міністр країни Александр де Кроо сказав, що є ймовірність того, що використання нових реакторів, побудованих на об'єктах, можна буде розширити як підстраховку, але додав, що це "дуже малоймовірно".

За повідомленням агентства Reuters, закриття почнеться в 2022 році з метою безпечного виведення з експлуатації і знесення обох станцій до 2045 року.

Країна не відмовиться повністю від ядерних технологій у межах компромісної угоди, у якій 100 мільйонів євро (113 мільйонів доларів) будуть інвестовані в дослідження, у тому числі в області невеликих модульних атомних електростанцій.

Доповнення

Питання про ядерну енергію продовжують розділяти Європу на тлі прагнення країн усього світу перейти від викопного палива до більш чистих енергетичних ресурсів, які не є такими сильними забруднювачами для клімату.

Очікується, що в січні Європейська комісія представить класифікаційний список зеленої енергії, у якому буде вказано, які джерела вважаються стійкими і придатними для інвестицій у межах зобов'язань з вуглецевої нейтральності.

Деякі країни, що залежать від ядерної енергії, наприклад Франція, наполягали на включенні її в план таксономії, але інші країни, такі як Німеччина, чинили опір.

Німеччина має намір відключити свою останню атомну електростанцію до кінця наступного року, а новий уряд збирається відмовитися від вугілля до 2030 року.

Теги по теме
Бельгия
Источник материала
loader
loader