На Буковині більше 10 років не реєструвались випадки дифтерії
На Буковині більше 10 років не реєструвались випадки дифтерії

На Буковині більше 10 років не реєструвались випадки дифтерії

У Чернівецькій області більше 10 років не реєструвались випадки дифтерії.

У зв’язку з недостатнім охопленням населення України профілактичними щепленнями проти дифтерії, можливе ускладнення епідемічної ситуації, реєстрація спалахів та смертності від дифтерії. Про це йдеться у повідомленні Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб на сторінці у фейсбук.

Дифтерія - це інфекційне захворювання, збудником якого є токсигенні штами Корінебактерія дифтерії (Corynebacterium diphtheriae, Corynebacterium ulcerans та Corynebacterium pseudotuberculosis).

Клінічним критерієм випадку дифтерії є захворюванням верхніх дихальних шляхів з ларингітом, або назофарингітом, або тонзилітом з плівчастим нашаруванням, що щільно прилягає, або псевдоплівчастим нашаруванням. Бувають симптоми дифтерії іншої локалізації (шкіри, ока, статевих органів).

Лабораторними критеріями випадку дифтерії є ізоляція Corynebacterium diphtheriae, з клінічного матеріалу та підтвердження виділення ними токсину.

Епідеміологічним критерієм випадку дифтерії є контакт з лабораторно підтвердженим випадком дифтерії в 14-денний термін до початку захворювання або передача від тварини до людини.

Контактними вважаються особи, що перебували у тісному контакті з випадком дифтерії протягом останніх 14 днів до виникнення симптомів у даного випадку:

  1. особи, що постійно проживають в одному помешканні із хворим;
  2. особи, що безпосередньо доглядають за хворим;
  3. в студентських гуртожитках - особи, які проживають в одній кімнаті/блоці з хворим зі спільною кухнею (ситуація оцінюється на місці);
  4. особи, що перебувають в близьких стосунках (поцілунки/сексуальні контакти) з хворим;
  5. медичні працівники, які виконували реанімаційні заходи (штучне дихання рот-в-рот) або інтубацію випадку дифтерії або обробляли рану при дифтерії шкіри;
  6. особи, що знаходяться у спільному з хворим приміщенні - робочому кабінеті, групі дитячого садку, навчальному класі, тощо, протягом робочого або навчального дня (ситуація оцінюється на місці).

Корінебактерія виробляє токсин, що ушкоджує різні органи. У важких випадках токсин може стати причиною міокардиту або периферичної нейропатії. Дифтерійний токсин викликає нашарування в горлі і на мигдалинах, ускладнюючи ковтання і дихання, що може призвести до смерті хворого.

Хвороба передається через безпосередній контакт або з аерозольними виділеннями під час дихання, кашлю або чхання інфікованих осіб. Інкубаційний період триває від 2 до 14 днів.

Основним методом профілактики дифтерії є вакцинація. Вакцина проти дифтерії включає адсорбований дифтерійний анатоксин, який зазвичай поєднаний з іншими вакцинами, наприклад адсорбований кашлюково-дифтерійно-правцевий анатоксин (АКДП).

В Україні відповідно до Календаря профілактичних щеплень вакцинація проти дифтерії проводиться у віці: 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців, 18 місяців. Ревакцинація проти дифтерії проводиться дітям у віці: 6 років та 16 років. Дорослим ревакцинація проводиться у віці 26 років, а надалі кожні 10 років.

При появі перших симптомів захворювання необхідно обмежити контакт хворого з оточуючими та викликати медичного працівника.

Теги по теме
Здоровье Черновицкая область
Источник материала
loader
loader