Йде активна робота, щоб закон «Про медіа» опрацювала Єврокомісія та надала рекомендації – Ольга Стефанішина
Йде активна робота, щоб закон «Про медіа» опрацювала Єврокомісія та надала рекомендації – Ольга Стефанішина

Йде активна робота, щоб закон «Про медіа» опрацювала Єврокомісія та надала рекомендації – Ольга Стефанішина

Йде активна робота, щоб закон «Про медіа» опрацювала Єврокомісія та надала рекомендації – Ольга Стефанішина - Фото 1
Йде активна робота, щоб закон «Про медіа» опрацювала Єврокомісія та надала рекомендації – Ольга Стефанішина - Фото 2
Йде активна робота, щоб закон «Про медіа» опрацювала Єврокомісія та надала рекомендації – Ольга Стефанішина - Фото 3
Йде активна робота, щоб закон «Про медіа» опрацювала Єврокомісія та надала рекомендації – Ольга Стефанішина - Фото 4

Дикусії щодо ухвалення закону «Про медіа» тривають. Тим часом йде активна робота над тим, аби Європейська комісія опрацювала запропоновані зміни і надала свої рекомендації до другого читання. Про це йдеться в коментарях віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної.

«Законопроєкт «Про медіа» — це одна з ключових рекомендацій Єврокомісії. Сьогодні ми перебуваємо в дискусіях стосовно того, в який спосіб його ухвалити в Парламенті. Напрацьований текст законопроекту не лише був обговорений з усіма учасниками ринку, але повністю відповідає вимогам Директиви, а це означає, що виконує нашу рекомендацію», — сказала Ольга Стефанішина під час загальнонаціонального марафону «Єдині новини».

Як відзначила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України під час пресбрифінгу 2 серпня, «є сподівання, що закон буде ухвалено у першому читанні, після чого Україна зможе його доопрацювати. Наразі йде активна робота над тим, аби Європейська комісія опрацювала запропоновані зміни і надала свої рекомендації до другого читання».

Рекомендація Єврокомісії, за словами Стефанішиної, передбачає наближення українського законодавства до норм законодавства ЄС і насамперед стосується базових прав людини та базових свобод України.

«Європейський Союз підтвердив, що в Україні є вільні медіа, є плюралізм доступу до інформації. Це стандарти, яким вже відповідає Україна. Сьогодні маємо підкріпити це законодавчо», — сказала пані міністр.

Як відзначив під час брифінгу міністр культури та інформаційної політики Олександра Ткаченко, оновлений закон «Про медіа» містить низку «ефективних новел» і повністю відповідає викликам часу.

«Закон дійсно історичний. Він давно вже був на часі, там є багато новел, які є новаторськими з точки зору запровадження саморегуляції, коли залучається увесь сектор медіа для регуляції спільно з Нацрадою, – сказав Олександр Ткаченко. – Цього ніколи не було і моє прохання до колег: це унікальне вікно можливостей для того, щоб впливати на трансформацію сектору медіа. А відрізняє цей закон від європейських законів, і водночас відповідає сучасним викликам – окрема новела, присвячена російській агресії. Ми вводимо норми, що дозволяють у законний спосіб, не через рішення судів, а користуючись виключно законом, боронити український інформаційний простір від агресії варварів з РФ».

Нагадаємо,  2 серпня, в агенції «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «Новий закон про медіа – крок до імплементації рекомендацій Єврокомісії в рамках отримання Україною статусу країни-кандидата ЄС». 

Це ще одна дискусія представників медіасектору щодо ініціатипи фракції «Слуга народу». 27 липня народні депутати запропонували нову редакцію законопроєкту «Про медіа», який був зареєстрований у Верховній Раді наприкінці 2019 року.

19 травня 2020 року парламент відправив проєкт на повторне перше читання. 

Узгодження медійного законодавства України з директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги є однією з вимог для вступу України до ЄС. Запропонований у 2019 році, а нині оновлений законопроєкт має стати комплексним документом, що замінить кілька медійних законів. На необхідності його відкритого обговорення та ухвалення наполягали медійники та громадські організації. 

Фото з сайту Міністерства культури та інформаційної політики

Теги по теме
Законопроект Еврокомиссия Законодавство
Источник материала
loader
loader