Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав американську телекомпанію CBS провести внутрішнє розслідування через їхній сюжет про нібито «зникнення» в Україні західної зброї.
Сюжет вийшов 4 серпня. Він багато в чому повторюєтези статті FT про нібито непрозорий розподіл в Україні зброї, отриманої від західних партнерів. Офіційної позиції України у сюжеті немає, проте є твердження, зокрема Донателли Роверо – експертки організації Amnesty International, яка того ж дня, 4 серпня, випустила доклад із критикою ЗСУ. У сюжеті вона порівнює Україну з Іраком, якому постачали зброю США, і підводить до висновку, що не можна озброювати українців.
Також у сюжеті CBS є коментар засновника некомерційної організації Blue-Yellow Йонаса Охмана, який каже, що «лише 30% постачання західної зброї зрештою доходить до українських військових», бо після перетину кордону «із нею щось відбувається».
Після виходу сюжету організація виступила із заявою, що коментар записували ще на початку травня і слова Охмана стосувались загальної оцінки ефективності зусиль Заходу на той час.
«У жодному разі не передбачається, що підтримка "продана на чорному ринку" або "вкрадена"», – наголосили в Blue-Yellow.
Згодом компанія CBS оголосила, що видалила твіт із рекламою свого сюжету про зброю в Україні і буде вносити правки у свій матеріал.
«Ми видалили твіт, який рекламував наш нещодавній документальний матеріал «Озброєння України», у якому цитувався засновник некомерційної організації Blue-Yellow Йонас Охман, який наприкінці квітня дав оцінку, що лише близько 30% допомоги надходить на лінію фронту в Україні.
Відтоді, каже Охман, доставка покращилася. Крім того, американські військові підтвердили, що аташе з питань оборони бригадний генерал Гаррік М. Хармон прибув до Києва в серпні для контролю над озброєннями та моніторингу. Ми оновлюємо наш документальний фільм, щоб відобразити цю нову інформацію та випустити його пізніше», – зазначили на каналі.
Дмитро Кулеба привітав цей крок, але наголосив, що цього замало.
«Ви ввели в оману величезну аудиторію, поширюючи необґрунтовані заяви та підриваючи довіру до поставок життєво необхідної військової допомоги нації, яка протистоїть агресії та геноциду. Має бути проведене внутрішнє розслідування, хто і навіщо це дозволив», – написав міністр у твіттері.
Відеосюжет CBS наразі недоступний на ютубі.
- Читайте також: Маляр: Вуха російської ІПСО стирчать з матеріалів, де Україну звинувачують у контрабанді зброї
Ілюстрація: defence-ua.com