«Укренерго» та «Укравтодор» отримали згоду держателів єврооблігацій, які вони розмістили під гарантії держави минулого року, на відтермінування виплат відсотків та перенесення терміну погашення на два роки.
Про це компанії повідомили на сайті Лондонської біржі.
Державне агентство автомобільних доріг України «Укравтодор» одержало згоду власників своїх єврооблігацій на $700 млн з погашенням у 2028 році на відстрочку виплат відсотків за ними та перенесення терміну їх погашення на два роки.
Аналогічним чином державне «Укренерго» отримало згоду на відстрочку виплат за своїми п’ятирічними «зеленими» єврооблігаціями на $825 млн.
«Укренерго» повідомляє сьогодні, що отримало необхідні згоди від власників своїх цінних паперів… Термін дії запиту на згоду закінчився о 17.00 9 серпня 2022 року за нью-йоркським часом, одночасно із закінченням терміну дії запиту на отримання згоди на випуск єврооблігацій, Укренерго отримало та прийняло необхідні згоди щодо цінних паперів», – йдеться у повідомленні компанії.
Про згоду власників єврооблігацій на відтермінування виплат також заявив Укравтодор на Лондонській фондовій біржі, випустивши аналогічне повідомлення.
Запропоновані зміни до умов випуска єврооблігацій набудуть чинності, як очікується, 11 серпня.
Як відомо, НАК «Нафтогаз» в останній день пільгового періоду не виплатив бондхолдерам борги за облігаціями, що означає дефолт компанії.
Останній день пільгового періоду за виплатами закінчився у вівторок, 26 липня.
Раніше тримачі євробондів «Нафтогазу» відмовились погоджуватись на відтермінування виплат на два роки.
Це означало, що компанія повинна була до кінця вівторка виплатити $335 млн тіла боргу (за випуском 2022 року) і 45 млн євро відсотків (щодо випуску 2024 року).
Аби провести ці виплати, «Нафтогаз» повинен був отримати погодження уряду.
Компанія стверджує, що має на рахунках достатньо коштів для виплат за єврооблігаціями, та попереджає про негативні наслідки для «Нафтогазу» та країни у випадку «жорсткого дефолту».
Кабмін натомість це погодження не надав, а доручив компанії невідкладно розпочати другий раунд переговорів з інвесторами щодо реструктуризації боргу.
Дефолт за єврооблігаціями НАК «Нафтогаз України» означає, що компанія втрачає доступ до міжнародного ринку капіталу, а відтак уряд своєю забороною на виплату, як заявили у «Нафтогазі», «фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023».
За даними ЗМІ, відмова уряду зумовлена нерозумінням з боку іноземних партнерів України, чому за умови замороження виплат за державним боргом, приватні інвестори продовжують отримувати кошти.
Спроби «Нафтогазу» сплатити за боргом при цьому викликають занепокоєння у ключових кредиторів держави, вважають в уряді.
«Нафтогаз України» 11 липня за вісім днів до сплати $350 млн за євробондами звернувся до своїх інвесторів з проханням про реструктуризацію боргу.
Компанія постала перед складним вибором: віддати борг кредиторам чи зберегти гроші, щоб потім купити газ для опалювального сезону.
Додамо, що розпочинають процес реструктуризації боргів ще дві державні компанії – «Укренерго» та «Укравтодор».
Причина – неможливість ГК «Нафтогаз» власними силами обслужити 12 млн споживачів газу.
До слова США нададуть Україні новий пакет військової допомоги на $1 млрд.
Також Канада виділила $6 млн на проєкти з підвищення ядерної безпеки в Україні.
Разом з тим 1,7 млрд доларів грантової допомоги направили до України Сполучені Штати Америки.
Також країни-члени Євросоюзу погодили виділення Україні п'ятого траншу військової допомоги в розмірі 500 млн євро.
Частину коштів Україна вже отримала.
Крім того, Рожкова пояснила, чому Нацбанк одномоментно обвалив гривню на 25%.
Читайте також інтерв'ю: Катерина Рожкова про емісію гривні, кредити, «списані» війною, та досі живі російські банки.