Росія готувала два маріонеткові уряди з колаборантів на випадок захоплення Києва – ЗМІ
Росія готувала два маріонеткові уряди з колаборантів на випадок захоплення Києва – ЗМІ

Росія готувала два маріонеткові уряди з колаборантів на випадок захоплення Києва – ЗМІ

WP: Агентура ФСБ або не змогла зрозуміти, наскільки запекло Україна чинитиме опір, або розуміла, але не могла передати таку незручну інформацію Путіну.

ФСБ Росії готувала два маріонеткові уряди з колаборантів на випадок захоплення Києва напередодні повномасштабного вторгнення в Україну, повідомляється у розслідуванні The Washington Post.

Серед головних союзників ФСБ були колишній президент України Віктор Янукович, який втік до Росії в 2014 році, і на той момент лідер проросійської «ОПЗЖ», підозрюваний у держзраді Віктор Медведчук.

Видання пише, що Янукович очолював групу, яка на початку березня прибула до Білорусі, ймовірно, щоб «знову повернути собі владу у Києві». Друга група, до якої входили колишні члени партії Януковича, зібралася на території півдня України, який на початку війни захопили російські війська.

Загалом, підпільна агентура ФСБ була глибоко залучена в невдалий план війни Кремля, запевняючи офіційних осіб у Москві, що уряд України швидко впаде.

«ФСБ роками проводила таємні операції, щоб проникнути в українські інституції, купувала проросійських політиків, щоб не дати країні покинути орбіту Москви. Попри велику увагу до України, за словами представників західної розвідки, ФСБ або не змогла зрозуміти, наскільки запекло Україна чинитиме опір, або розуміла, але не могла передати таку незручну інформацію президенту Росії Володимиру Путіну…», – пише видання.

  • Читайте також: Bellingcat: Кремль вклав мільярди доларів в агентуру в Україні, але та його «просто кинула»

З березня 2022 року в Україні діє законодавство про кримінальну відповідальність колаборантів. 

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з громадською організацією «Рух Чесно» працюють над створенням Реєстру ДержZрадників з інформацією про посадовців-колаборантів.

РНБО після початку повномасштабної агресії РФ призупинила роботу партій, які мають зв’язки з Росією.

14 травня президент Володимир Зеленський підписав закон щодо заборони діяльності проросійських партій в Україні.

В Україні вже заборонена діяльність «Опоблоку», партії ОПЗЖ, партії «Наші» Євгена Мураєва, партії «Соціалісти», партії «Справедливість та розвиток», партії «Держава», партії «Блок Володимира Сальдо», «Соціалістичної партії України», а також «Партії Шарія», «Прогресивної соцпартії України» Наталії Вітренко.

Теги по теме
российская агрессия Виктор Медведчук Виктор Янукович
Источник материала

Оригинальная версия

Поделиться сюжетом