Податкова реформа “10-10-10“ під час війни: що пропонують змінити, і які будуть наслідки
Податкова реформа “10-10-10“ під час війни: що пропонують змінити, і які будуть наслідки

Податкова реформа “10-10-10“ під час війни: що пропонують змінити, і які будуть наслідки

Податкову реформу "10-10-10", яку анонсував заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма, не буде реалізовано ні цьогоріч, ні навіть наступного року. Її реалізація під час війни призвела би до різкого зниження і без того мізерних бюджетних доходів, а пенсіонерів прирекла би на вимирання.

Про це розповів у своєму Telegram-каналі нардеп Ярослав Железняк.

Заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма анонсував в Україні масштабну податкову реформу "10-10-10", яка передбачає велике зниження навантаження на фонд зарплати і, в принципі, має призвести до активізації бізнесу в країні. Однак реалізація цієї реформи зараз, у воєнний час, могла би геть обрушити і без того ослаблену українську економіку, а також призвести до повної зупинки фінансування тих небагатьох захищених статей, які ще забезпечуються бюджетом.

Реформа, запропонована Шурмою, передбачає такі зміни в оподаткуванні:

  • скорочення ПДВ із 20% до 10%;
  • скорочення ПДФО з 18% до 10%;
  • заміна 18%-го податку на прибуток на 10%-й податок на виведений капітал;
  • підвищення воєнного збору з 1,5% до 3%;
  • скасування ЄСВ.

В уряді до цієї бюджетної революції ставляться скептично. Хтось чув про неї лише краєм вуха, а хтось взагалі не вважає за можливе зараз говорити про якусь реконструкцію плану казенних доходів. Тим більше, що, незважаючи на рекламу цієї реформи, ніхто не звертався до урядових фахівців зі своїми розрахунками та аргументами.

Якби ця реформа розпочалася наступного року, то вже треба було би негайно міняти під неї десятки (якщо не сотні) законів, робити розрахунки, обґрунтування і думати, як виживати країні в період адаптації до нових бюджетних реалій. Однак нічого цього поки що немає, пише Железняк. Він не полінувався поспілкуватися з представниками різних міністерств та почув їхню думку щодо цієї податкової реформи.

"Мінфін: текст ніхто не готує. Розрахунки теж. Коротко сказали "під час війни фантазіями на вільні теми не займаємося". Ідею не підтримують, про що прямо говорили пану Шурмі. Ну і звичайно, ніякої роботи не ведеться", - ділиться нардеп.

У Мінсоцполітики заявили, що якщо зараз втілювати в життя цю реформу і скасувати ЄСВ, то потрібно вже негайно переписувати, як мінімум, 20-25 законів. Однак до них ніхто з такою пропозицією не звертався, і вони нічого не роблять.

"Мінекономіки: у душі підтримують зниження (крім скасування ЄСВ), критикувати не планують. Просто тихо сміються. Але теж нічого не робили та офіційно жодних документів не готували", – пише Железняк.

Жодних рухів тіла зі створення ґрунту для реалізації цієї реформи не роблять ні в НБУ, в Державній податковій службі.

"Загалом у Кабміні я не знайшов жодної людини, яка хоч якось долучена до розробки ідеї або її підтримує", - резюмує нардеп Железняк.

І це - зовсім не той випадок, коли треба дорікати владі за інертність. Навпаки – не варто поспішати втілювати все, що не підкріплено серйозними розрахунками та висновками. Тим паче – під час війни. Така думка проходить червоною ниткою крізь усю публікацію депутата. І очевидно, що й в ОП не мають наміру наполягати на негайному втіленні своїх ідей.

Источник материала
loader
loader