Українські медичні заклади у прифронтових областях отримали автоматичні дефібрилятори
Українські медичні заклади у прифронтових областях отримали автоматичні дефібрилятори

Українські медичні заклади у прифронтових областях отримали автоматичні дефібрилятори

Також провели навчання для понад сотні медичних працівників.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу закупила та передала 14 автоматичних зовнішніх дефібриляторів медичним закладам у Сумах, Чернігові, Кам'янському Дніпропетровської області, Вознесенську Миколаївської області, Новій Водолазі, Первомайську та Лозовій Харківської області.

Дефібрилятор – це невеликий пристрій, що відіграє важливу роль у порятунку життя людей, які перенесли серцевий напад. За фінансової підтримки Європейського Союзу Програма розвитку ООН також провела спеціалізоване навчання для понад сотні медичних працівників щодо використання цього рятувального пристрою.

Керівник відділу співпраці Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне сказав, що війна Росії проти України спричинила кризу в галузі охорони здоров’я, особливо в місцевостях, де ведуться активні бойові дії та є велика кількість внутрішньо переміщених осіб.

«У відповідь на нові виклики ЄС надає необхідні інструменти, щоб допомогти людям вижити та відновитися після травм, – зауважив він. – Зокрема, ми хочемо спрямувати нашу підтримку на ті сфери, де потреби найбільші та зростають щодня».

Виконувач обов’язків Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс зазначив, що вкрай важливо продовжувати забезпечувати медичний персонал на передовій належним обладнанням і проводити навчання, щоб вони могли виконувати свою місію та діяти у надзвичайних ситуаціях. Він зазначив, що «дефібрилятори – це спеціалізоване обладнання, яке рятує життя. Навчання медичних працівників використовувати цей тип обладнання не лише дає негайні результати, а й сприяє середньо- та довгостроковому розвитку потенціалу та навичок у секторі охорони здоров’я. Завдяки стратегічному партнерству з Європейським Союзом ми хочемо, щоб наша підтримка сектору охорони здоров’я продовжувала мати довгостроковий вплив із фокусом на інституційному зміцненні».

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції і Швейцарії.

Фото: Richard Bell з Unsplash

Теги по теме
ООН Медицина
Источник материала
loader
loader