Засобам масової інформації довіряють дві третини опитаних, — дослідження Центру Разумкова
Засобам масової інформації довіряють дві третини опитаних, — дослідження Центру Разумкова

Засобам масової інформації довіряють дві третини опитаних, — дослідження Центру Разумкова

Засобам масової інформації довіряють дві третини опитаних, — дослідження Центру Разумкова - Фото 1
Засобам масової інформації довіряють дві третини опитаних, — дослідження Центру Разумкова - Фото 2
За рейтингом довіри ЗМІ опинились на 12-му місці. Найбільше українці довіряють Збройним силам, волонтерам, добровольцям, нацгвардійцям і рятувальникам. Слід за ними йде Президент.
Засобам масової інформації довіряють дві третини опитаних, — дослідження Центру Разумкова - Фото 3
Засобам масової інформації довіряють дві третини опитаних, — дослідження Центру Разумкова - Фото 4

65,1% опитаних українців довіряють засобам масової інформації. За рівнем довіри ЗМІ опинилися на 12-му місці, поруч із громадськими організаціями, після інституцій, які беруть участь у протистоянні російській агресії чи допомагають долати її наслідки.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова у лютому-березні 2023 року, оприлюднені в пресцентрі «Укрінформу».

26% українців ЗМІ не довіряють, ще 8,8% не визначилися з відповіддю.

Найбільшою довірою громадян користуються Збройні сили України. За час повномасштабної війни довіра до армії зросла: у липні-серпні 2021 року довіра до ЗСУ була 68%, а зараз — 95,8%, зазначив директор Центру Разумкова Андрій Биченко.

Слід за ЗСУ найбільшою довірою опитаних користуються волонтерські організації (87,9%), добровольчі загони (87,2%), Нацгвардія (85,7%), рятувальники ДСНС (85,4%) та прикордонники (82,1%).

Президент Володимир Зеленський має довіру 82,9% опитаних. 

Крім того, високий рівень довіри — до Служби безпеки, поліції, церкви та громадських організацій (в межах 65-75%). Позитивний баланс довіри мають також місцеві органи влади, Національний банк та уряд загалом (50-62%). Зокрема, за словами Биченка, позитивний баланс довіри й недовіри також має Міністерство оборони.

Засобам масової інформації довіряють дві третини опитаних, — дослідження Центру Разумкова - Фото 5

Найменшою довірою серед опитаних користуються політичні партії (21,7%), судова система (24,7%) та державні чиновники (25,3%).

Крім того, негативний баланс довіри (не довіряють більше, ніж довіряють) мають профспілки, комерційні банки, антикорупційні органи — НАБУ та САП, а також Верховна Рада.

Засобам масової інформації довіряють дві третини опитаних, — дослідження Центру Разумкова - Фото 6

Нагадаємо, за даними КМІС, українські ЗМІ за 2022 рік зуміли переламати негативний баланс довіри серед українців. Станом на грудень 2022-го, українським медіа довіряють 57% громадян, що на 43% більше, ніж кількість тих, що не довіряють. При цьому найбільшу довіру українців мають Збройні сили, Президент Володимир Зеленський та волонтери.

Фото: zn.ua

Источник материала
loader
loader