NASA представило проєкт стратегії довгострокового роботизованого дослідження Марса
NASA представило проєкт стратегії довгострокового роботизованого дослідження Марса

NASA представило проєкт стратегії довгострокового роботизованого дослідження Марса

Ерік Янсон, директор Програми дослідження Марса NASA, представив план на засіданні двох комітетів Ради з космічних досліджень Національної академії наук США 29 березня.

Як NASA збирається досліджувати Червону планету

План зосереджений на запуску відносно недорогих місій при кожній можливості, яка відкривається приблизно раз на два роки. Ці місії коштуватимуть від 100 до 300 мільйонів доларів кожна і будуть вибиратися між однією місією вартістю 300 мільйонів доларів або декількома меншими місіями з такою ж загальною вартістю.

Янсон зауважив, що відібрані на конкурсній основі місії можуть використовувати досвід комерційних партнерств, таких як програма Commercial Lunar Payload Services або комерційних вантажних польотів і розробки екіпажів.

Регулярна серія менших місій буде доповнена місіями середнього класу, подібними за розміром до лінійки планетарних наукових місій New Frontiers. Ці місії підтримуватимуть три широкі наукові теми:

  • продовження пошуку ознак життя,
  • надання інформації для майбутніх людських місій на Марс,
  • вивчення інших аспектів "динамічного Марса", таких як геологія і клімат.

Іншим елементом стратегії є зміцнення застарілої інфраструктури орбітальних апаратів, які забезпечують зв'язок і передачу зображень. Янсон зазначив, що NASA звертає особливу увагу на створення марсіанської ретрансляційної мережі. Умовний графік, який він представив, включає запуск космічного апарату з камерою високої роздільної здатності і ретрансляційним корисним навантаженням на початку 2030-х років.

План не передбачає жодних конкретних бюджетних цифр, окрім цифр, наведених для недорогих місій. Янсон зазначив, що проєкт плану не відображений у бюджетній пропозиції NASA на 2024 фінансовий рік, яка включає рядок "Місії майбутнього на Марс", але присвячений розробці об'єкта для розміщення зразків Марса і підтримці NASA місії ЄКА "ЕкзоМарс".

NASA чекатиме на відгуки наукової спільноти щодо цього плану, наприклад, на майбутньому засіданні Групи з аналізу програми дослідження Марса, щоб удосконалити стратегію.

Теги по теме
Космос NASA Марс
Источник материала
loader
loader