Як Китай вміє хитро підлаштовуватися під аудиторію
Як Китай вміє хитро підлаштовуватися під аудиторію

Як Китай вміє хитро підлаштовуватися під аудиторію

Китай не говорить про те, чого хоче

Мовляв, всі попередні запевнення щодо безмежно дружби Росії і Китаю – це дипломатична риторика, не більше.

До речі, це захоплення абсолютно симетричне тому роздратуванню і розпачу, яке було у багатьох наших співгромадян під час візиту китайського очільника Сі Цзіньпіна до Москви.

Насправді немає реальних підстав ні для розпачу, ні для захвату. Всі подібні заяви офіційних осіб Китаю – це та ж сама дипломатична риторика:

  • у Москві звучить те, що приємно почути росіянам;
  • у Євросоюзі – те, що приємно європейцям;
  • те, що приємно китайцям, там не проголошують, а реалізовують.

Китай діяв, діє і буде діяти виключно у китайських інтересах. Крапка. Піднебесна не буде псувати відношення зі своїми головними ринками – США і ЕС – задля задоволення навіженого кремлівського фюрерка. Однак при цьому вона буде дозовано підтримувати недоімперію, щоб та і далі дратувала і відволікала Штати.

Києву не варто сподіватися на Пекін

Україні не слід очікувати хоч якихось кроків на свою підтримку від Китаю, допоки наша історія економічних взаємин – це зниклі в Україні китайські гроші зернового кредиту, а також частково, але не до кінця проданий Китаю завод "Мотор Січ". Ще можна згадати дивну історію з Українським банком реконструкції і розвитку, який китайці купили, але з бюрократичних причин від так і не запрацював.

Щоб склеїти щось з китайцями, але так, щоб не зіпсувати відносини зі США, треба залучати справжніх фахівців. Поки що залучення фахівців не відбулося навіть в оборонці, що ж казати про таку туманну і нетривіальну сферу, як відношення з Піднебесною?

Теги по теме
Новости Украины Китай Новости политики
Источник материала
loader
loader