Таміла Ташева під час заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію»: Після звільнення від росіян Криму потрібно буде пройти «дружню мілітаризацію»
Таміла Ташева під час заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію»: Після звільнення від росіян Криму потрібно буде пройти «дружню мілітаризацію»

Таміла Ташева під час заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію»: Після звільнення від росіян Криму потрібно буде пройти «дружню мілітаризацію»

За словами постійної представниці Президента України в АР Крим, цей український регіон має бути економічно сильним та повністю вписаним в гуманітарний простір та всі реформи, які відбулися в країні з 2014 року.

Крим має бути максимально інтегрований в українську і європейську інфраструктуру та пройти «дружню мілітаризацію» після визволення від російської окупації. Про це під час заходу «Пам’ятаємо історію — повертаємо територію», присвяченому історії, поверненню та майбутньому кримських татар на півострові, сказала постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева, передає «Укрінформ».

Як наголосила Ташева, півострів має позбутися російського флоту та бути вписаним в український контекст зі Збройними силами України та нашим Військово-морським флотом, де військовий компонент правильно співіснує з цивільним життям.

«Однозначно Крим має бути максимально поєднаний з материковою частиною України і, звісно, має бути максимально вписаний в європейську інфраструктуру», — зазначила представниця Президента України в АР.

За словами Таміли Ташевої, цей український регіон має бути економічно сильним та вписаним в гуманітарний простір та всі реформи, які відбулися в країні з 2014 року. Попри туристичну розвиненість, півострів не повинен обмежуватися стереотипом «море, гори, сонце», а натомість стати територією, де розвиваються три корінні народи: кримські татари, караїми і кримчаки.

Зі свого боку присутній на заході голова Правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв підкреслив, що колективні та політичні права корінних народів, як-от право на землю, мову, освіту, участь у представницьких органах, і зокрема — на самовизначення, тобто створення національно-територіальної автономії, необхідно забезпечити на законодавчому рівні.

Окрім цього, кореспондент «Укрінформу» передає, що віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук також висловила думку, що згодом під час відновлення Криму потрібно буде враховувати бачення кримських татар.

«Ми маємо розглядати відновлення Криму в тому контексті й так, як його бачать його мешканці, кримські татари. Саме таке поєднання нашої української державності та розуміння духу, розуміння та відчуття того, що насправді потрібно півострову і саме його корінному народу кримським татарам. Якщо поєднаємо, то це й буде тим, що не дасть більше ніколи знущатися з нас, вчиняти геноцид і думати, що все це мине безкарно. Ми обов'язково відновимо наш український Крим», — сказала очільниця Мінреінтеграції.

У березні в Україні запустили онлайн-курс про деокупацію та реінтеграцію Криму«ProKrym: державна політика реінтеграції Криму». Ведучими курсу стали українські журналісти Вадим Карп’як та Ірина Славінська. Новий курс має на меті ознайомити слухачів із темою державної політики щодо тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополь, подій та процесів, що відбуваються на півострові, а також державною політикою щодо деокупації півострова та реінтеграції громадян із цих територій.

Фото: Таміла Ташева/фейсбук

Теги по теме
Крым
Источник материала
loader
loader