Українцям пояснили, чому обмінювати полонених цивільних складніше ніж військових
Українцям пояснили, чому обмінювати полонених цивільних складніше ніж військових

Українцям пояснили, чому обмінювати полонених цивільних складніше ніж військових

Володимир Зеленський розповів, скільки цивільних вдалося повернути з російського полону і чому це дуже складний процес. Про це президент України сказав під час пресконференції 6 червня.

 «Ми повернули 2500 людей. З них – 372 або 374 дитини і десь близько 150 цивільних. Тобто із 2,5 тисяч, 550 людей – це діти і цивільні. Цивільних повертати складно, тому що в обміні міняєш військових на військових... У нас немає дуже багато цивільних (росіян - ред.), яких ми можемо поміняти на цивільних», - пояснив Зеленський.

Президент нагадав, що в Україні працює координаційний центр щодо обміну, який займається обмінами військових. Там працюють очільник розвідки Кирило Буданов та керівник ОП Андрій Єрмак. Водночас уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець займається переважно проблемами цивільних.

«І зараз ще відкрився центр щодо повернення наших діточок. Там є дуже потужна програма, вони повернули понад 300 дітей вже. Вони усі одна команда, але це різні треки», - додав Зеленський.

Український лідер також розповів, що Саудівська Аравія та Туреччина допомагали Україні з обміном військових, і це були позитивні моменти.

«З боку Туреччини, вони знають питання кримських татар, я вважаю, що це на них. Я з ними говорив ще до повномасштабного вторгнення, це був перший мій візит до Туреччини, познайомився з Ердоганом, я тоді привіз йому список усіх кримських політв’язнів. Потім я цей список оновлював. Він обіцяв мені допомогти, будемо дивитись на результат», - зауважив президент.

Источник материала
loader
loader