Ольга Лимар, «Коаліція РПР», про законопроєкт про громадську участь: «Я не почула жодної позиції, що такий механізм не потрібен»
Ольга Лимар, «Коаліція РПР», про законопроєкт про громадську участь: «Я не почула жодної позиції, що такий механізм не потрібен»

Ольга Лимар, «Коаліція РПР», про законопроєкт про громадську участь: «Я не почула жодної позиції, що такий механізм не потрібен»

Після ухвалення в першому читанні законопроєкту №7283 парламентський комітет, представники органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства обговорюють фінальну редакцію документа. Спершу треба дійти згоди в дискусійних питаннях.

12 червня відбувся круглий стіл «Розвиток громадської участі в процесі формування владних рішень на рівні місцевого самоврядування», організований профільним комітетом Верховної Ради спільно в рамках проєктів, втілюваних організаціями громадянського суспільства.

Обговорення присвятили перспективам вдосконалення проєкту закону № 7283 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування»). Законопроєкт ухвалений за основу 12 січня 2023 року і має на меті посилити демократію на місцях через закріплені законом механізми участі громадян у процесах ухвалення рішень.

«Є великі сподівання в представників громадянського суспільства і профільного комітету, що законопроєкт у другому читанні вийде ухвалити навіть цього року і особливо цим парламентом. Важливо, щоби він почав впроваджуватися якнайшвидше, і процес відновлення [України — авт.] відбувався з урахуванням механізмів, описаних у законопроєкті», — сказала «Детектору медіа» учасниця круглого столу Ольга Лимар, виконавча директорка громадської спілки «Коаліція Реанімаційний пакет реформ».

Ольга Лимар, «Коаліція РПР», про законопроєкт про громадську участь: «Я не почула жодної позиції, що такий механізм не потрібен» - Фото 1

Ольга Лимар

За словами Ольги Лимар, обговорення висвітлило дискусійні питання, які потрібно вирішити в рамках робочої групи авторів проєкту закону, щоби запропоновані рішення підтримав і парламент, і громадянське суспільства.

Серед дискусійних питань — статут громади: його обов'язковість, формат, реєстрація, деталізація інструментів участі, каже Ольга Лимар. Експертка пояснила що ці «мініконституції кожної громади» зараз не обов'язкові, відсутній перелік того, що має висвітлюватися у статуті, а також є дискусія, чи мають ці статути реєструватися Мін'юстом. За її словами, тут розбіжності в думках виникають, з одного боку, через ризик впливу центральної влади на місцеву, а з іншого — реєстрація може попередити хаотичність і свавілля на рівні громад і забезпечити точність статутів.

Ольга Лимар, «Коаліція РПР», про законопроєкт про громадську участь: «Я не почула жодної позиції, що такий механізм не потрібен» - Фото 2

Обговорення показало, що наразі однозначної відповіді щодо дискусійних питань немає, і всі учасники поки слухають аргументи одне одного, сказала Ольга Лимар. «У дискусії я не почула жодної позиції від народних депутатів, експертів, представників Асоціації органів місцевого самоврядування, що такий механізм не потрібен. Справді, можна багато втілювати і без законодавства, але якщо практики не визначені законом, то вони мало втілюються на місцях», — додала керівниця Коаліції РПР.

Ольга Лимар резюмувала, що Коаліція РПР продовжить публічну адвокацію законопроєкту №7283 разом із Українським незалежним центром політичних досліджень, адже обидві організації стояли у витоків ініціативи та перших експертних обговорень.

У круглому столі також взяли участь перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко, голова Комітету парламенту з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна, а також представники органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, громадськості, міжнародних інституцій.

Фото: УНЦПД, Коаліція РПР / фейсбук

Читайте також
Громадянське суспільство: партнер держави, «швидка допомога» для чиновників чи бекофіс органів влади?
Розмова про перемогу, відновлення та модернізацію України. Для чого збирається Форум громадянського суспільства
Віталій Селик, «Сміливі відновлювати»: Війна — це велике горе, але це шанс перебудувати наші міста і села, позбувшись відрижки радянських часів
В Україні запустили Карту відновлення: на ній вже зафіксували об'єктів на 1 млрд грн
Шлях до Євросоюзу: які демократичні реформи втілила Україна для інтеграції
Українці добре обізнані про види громадської активності, але майже не беруть участь у ній — опитування
Теги по теме
Законодавство
Источник материала
loader
loader